Jdi na obsah Jdi na menu
 


Aktuality 2014

Přejeme všem návštěvníkům stránek hodně zdraví, štěstí a spokojenosti v následujícím roce.

pf-2015.jpg

 

14.11.

Tak jsem holky letos naposledy ostříhala, protože hlásili, že pár dnů bude tepleji. Ještě je čeká o víkendu koupání a budou to zase malé bílé obláčky.

24.9.

Na holky jde nějaké "podzimní jaro", hlavně na Barunku. Je jak z puklých vajec, venku pomalu nemá ani čas se vyčůrat jak se rozhlíží koho by seřvala. Nejraději řve na pejsky a malé děti. Takže kromě ranní vycházky zase chodím s každou zvlášť, abych ji umírnila, protože když jsou spolu, tak se samozřejmě Lucinka hned přidá taky. Když jde sama, je Lucinka hodná a kromě některých fenek jí pejskové ani děti nevadí. V domě je již vše hotovo, jen ještě malují chodbu, takže pak holky vykoupu a trošku přistřihnu. Podařilo se jim nakousat díry i do toho latexového prasátka, takže muselo do koše. Ale zase nedávno dostaly novou hračku - kukuřici na provaze - takže se to vyrovnalo. Jenomže Barunka pořád kouká po skříních a myslí, že je tam to prasátko schované. Když se o něj moc praly, tak jsme ho na skříň dávali, tak asi proto.

30.6.

Konečně dovolilo počasí holky vykoupat, takže jsou zase jako obláčky. Hned druhý den jsem je nastříkala proti klíšťatům, bleškám a různým jiným parazitům. Dnes jsem jim také vytrhala chloupky z oušek a vyčistila jsem jim je. Ještě teď večer klepou hlavinkama, jak já říkám "protože mají průvan v uších" .

8.6.

Dnes jsem holky doostříhala, aby jim v těch tropiských vedrech nebylo horko. Lucince jsem musela ocásek ostříhat nakrátko, protože tam měla zacuchaný nějaký bodlák nebo co a nešlo to vůbec vyndat. Vypadalo by to hrozně, kdyby měla na celém ocásku chlupy dlouhé a uprostřed vystříhnuté místo na kratičko. Tak ho má jako myšička. Ale on jí zas doroste. Když začaly ty vedra, tak jí začaly i hodně slzet očíčka. Ošetřuju jí je nyní každý den, tak snad zase nedostane zánět. Teď je musím ještě vykoupat. Sice se většina prachu z té rekonstrukce ostříhala a vyčesala, ale stejně se sem tam poškrabují, takže ho mají jistě i na kůži. Přidala jsem fotečky jak jsou ostříhané.

19.4.

Včera jsem holky ostříhala a dnes jsem je vykoupala. Jsou zase heboučké a běloučké jako obláčky. Fotečka je v albu.

7.4.

O víkendu jsem chtěla holky vykoupat, ale protože Lucinka má zánět v očíčku, tak z toho nic nebylo. Od zítřka tu budeme navíc mít děsný binec, protože se v domě vyměňuje vedení plynu, takže bourání a rambajz děsný. Snad to holky nějak přečkají. Takže jsem i kvůli tomu to koupání přesunula. Ale musím to stihnout dřív, než půjdeme na očkování, protože pak se nesmějí týden nastydnout, takže koupání by bylo nebezpečné. Sice už je hodně teplo, ale stejně.

2.3.

Tak jsme včera zase museli na veterinu, protože obě holky dostaly průjem a Lucinka i zvracela. Injekce hned zabraly a od té doby co je dostaly je klid. Dneska už zase mají chuť k jídlu. Je to hrozné, budeme muset zjistit kde to vždycky chytěj a nechodit tam. Mám takový tip, jenomže je to jediné místo, kde mohu holky pustit z vodítek, aniž bych měla strach, že vletěj pod auto. Je to park mezi vysokými školami a chodí tam hodně pejsků. Ale je tam okolo i spousta holubů a to bude asi ten problém.

22.2.

Dnes jsem holkám ostříhala čumáčky a pacinky, protože už je měly hodně zarostlé a ani moc mýt nešly, když jsme přišly z venku a musely do vany. Hned jsem je vyfotila. Tělíčka jsem jim zatím nechala zarostlá, kdyby se ještě ozvala paní Zima.

28.1.

Tak nám napadlo trochu sněhu a holky jsou z něj úplně paf. I Lucinka, která jinak chodí venku velmi rozvážně, lítá ve sněhu jako divočák. Jenomže za chvíli maji na nožičkách spoustu sněhu a Barunka si ho hned začína okusovat. Musíme nyní z každé procházky jít rovnou do vany. Jenom ráno, kdy je vše ještě zmrzlé od noci, jim tlapky jen otírám. Kombinézky jsem ještě neušila, protože nemohu sehnat nějakou hezkou šusťákovinu. Všude mají jen dětské nebo jednobarevné a nebo jako maskáče. To se mi pro ně nelíbí. Zkoušela jsem kombinézky i koupit, ale hned jsem je vracela, byly moc tvrdé.

8.1.

Holky dostali skoro k vánocům nový pelíšek, protože ten starý se díky jejich hrátkám už téměř rozpadal. Samozřejmě se do něj šly hned prát a moc se jim líbilo, že jeho stěny zase již pérují.