Jdi na obsah Jdi na menu
 


Aktuality 2018

Vítáme všechny návštěvníky v novém roce 2018

 

6.1.

V loňském roce jsme toho s Lucinkou a Barunkou na stránky moc nepřidali, protože jsme měli v naší rodině těžké období, které vyvrcholilo na konci roku smutnou událostí. Doufáme, že letos přidáme na stránky spoustu nových fotografií, videí a možná i nějakou novou kapitolu. Obě holčičky oslavily Silvestra hlubokým spaním a hlasitým chrápáním. Až ohňostroje je vzbudily, tak jim šly vynadat a zase v klidu usnuly. smiley

 

27.4.

V sobotu jsem holčičky vykoupala a dnes jsme byli na očkování. Obě holky vypadají zase jako obláčky, ale moc dlouho jim to nevydrží. Kupodivu při koupání vždycky víc vyváděla Lucinka, al tentokrát to naopak byla Barunka, kdo chtěl pořád vylézat z vaničky. Při koupání jsem si všimla, že Lucinka má něco nad okem, co nejde umýt. Hned mne napadlo, že by to mohlo být klíště a taky že bylo. Vyndala jsem jí ho, místo vydezinfikovala a odpoledne, když už byly holky suché, jsem je hned nastříkala sprejem proti klíšťatům. Opět se jim to moc nelíbilo, ale od té doby žádné klíště nepřinesly.

 

6.11.

Holky dostaly obě nové pláštěnky s beránkem a konečně jsem jim koupila na zimu nepromokavé oblečky s nohavičkama. Takže když napadne sníh, nebudou se jim už dělat na nožičkách sněhové koule a v těch roztávajících břečkach pak jim nebudu muset pokaždé s nohama mýt i břicho. Tak nebudou tolik zmáchané každý den. Ještě jsem je nevyfotila, ale až na to budu mít čas, tak dám pak fotky na galerie.

 

10.12.

Minulý týden byl pro nás krušný a plný obav. Když jsem se v neděli vrátila z nákupu, Lucinka chodila jen po třech nožičkách a tu čtvrtou - pravou zadní - nosila zvednutou. Nejdřív jsem myslela, že to bude zase nějaké špatné šlápnutí a za dva dny ji to přejde, ale když ani ve středu nožičku nepoužívala, museli jsme se vypravit na veterinu. Pan doktor řekl, že měla vyhozené koleno a že má hrozně volné vazy. Napravil jí to a dal jí injekci proti bolesti, ale řekl, že pokud nožku nezačne používat, vypadá to na přetržený vaz a musela by na operaci. Naštěstí ještě týž den ji trochu začala používat a druhý den už na ni šlapala téměř normálně. Pan doktor jí dal ještě jednu injekci a řekl, že čím bude starší bude to horší a operaci se nevyhne, pokud jí nezesílí ty vazy. Dostala kloubní výživu a budeme doufat, že se jí vazy zpevní a na operaci nebude muset. Dneska už lítá jako by se nic nestalo, ale ten Damoklův meč nad námi zatím visí pořád. Stále nevím jak se jí to stalo, ale předpokládám, že s Barunkou blbly a ona nějak špatně uskočila a koleno si vyhodila.