Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dotazy, vzkazy a povídání

Tady se můžete ptát, pokud budu vědět, ráda poradím a také psát o svých maltézčích (i jiných) mazlíčcích.

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Re: ŠTĚNĚ

(Eva, 17. 3. 2017 23:48)

Zdravím Marie,
toto se na dálku těžko určuje. Pokud pejsek i dříve spával v posteli a nečůral tam, může to být dospíváním. Prostě si začíná značkovat své teritorium. Jediné co můžete dělat v takovém případě, nepouštět ho do postele, resp. když se počůrá, tak ho napomenout a už ho do postele ten den nepustit. Když se mu to stane párkrát, spojí si to a měl by to přestat dělat.
Může to ovšem také značit nemoc. Počůrávání bývá průvodním jevem močových kamenů. Vzhledem k věku pejska se to těžko určuje. Pokud se dříve již nepočůrával a uměl už chodit čůrat jen venku, pak bych to asi zkusila konzultovat s veterinářem. Ultrazvukovým vyšetřením by případně měl zjistit zda se náhodou nejedná o ty močové kameny.
Ale může to být také jakási pomsta, jestli se něco u vás změnilo. Třeba jestli jste teď více pryč a on je tak déle sám nebo přibyl do rodiny jíný člen atd.
Popřemýšlejte a sami rozhodněte oč se asi může jednat.
Hodně radostí přeji s pejskem. Eva

Jsou tyto granule dobré?

(Simona, 9. 3. 2017 9:41)

Dobrý den,chtěla jsem se zeptat jestli jsou granule vivavita pro štěňata dobré?
Mám fenu border kolie a jsou jí skoro dva roky.

Re: Jsou tyto granule dobré?

(Eva, 10. 3. 2017 23:17)

Zdravím Simono,
omlouvám se, ale na tuto otázku Vám nemohu odpovědět, protože podle mne jsou veškeré granule pro psy jakožto masožravce nevhodná strava. Pro štěně snad jen jako doplněk stravy. Podívejte se na složení tohoto krmiva a pak se teprve rozhodněte. Ovšem Vaše fenka je již dospělá, takže granule pro štěňata se pro ni nehodí. Navíc toto plemeno vyžaduje hodně pohybu a pokud jí ho dopřáváte, potřebuje vydatnou stravu, protože vydá hodně energie a musí ji opět z potravy získat.
Přeji hodně radostí s psí kamarádkou. Eva

odstranění zubního kamene bez narkózy

(Zara, 26. 2. 2017 1:37)

Zdravíme paní Evo, můžete napsat, kde jste byla v Praze na čištění zubního kamene u pejsků a kde to byli ochotni dělat bez narkózy?? A kolik to cca stojí. Děkuji.

Re: odstranění zubního kamene bez narkózy

(Eva, 1. 3. 2017 0:13)

Zdravím Zaro,
chodíme se zoubky k našim pánům veterinářům MVDr. Hodovi a MVDr. Burešovi do Fetrovské 10 v Praze 6. Zákroky provádějí pouze ve středu a musíte se objednat. Telefon je 233 337 881 a jsou tam Po,St 14-18 hodin, Út, Čt 11-18 hodin, Pá 11-14, So 9.30-12 hodin. Cena je podle stavu chrupu a dásní, my platili u jedné fenky 500,- a u druhé 790,- Kč. Také musíte svému pejskovi přidržovat zadní nožičky, protože jeden doktor drží přední nožky a hlavičku, druhý si drží tlamičku a čistí. Aby pejsek nemohl vyskočit, musí ho přidržovat i majitel. Zákrok trvá asi 5 minut, podle množství kamene. Ovšem podmínkou je, aby byl pejsek klidnější a hlavně nekousavý :-).
Přeji hezký psí úsměv. Eva

Trhání zubů

(Šárka, 19. 2. 2017 10:15)

Dobrý den, moc prosím o radu, máme maltezáčka fenku, 7 měsíců. Všechny zoubky už jí narostly na stálo, ale zůstaly i dva horní špičáky "mléčné", takže tam má dva vedle sebe. Veterinářka říkala, že špičáky musíme vytrhnout, aby nedělaly problémy, samozřejmě v narkóze. Nesetkala jste se s tím taky? Opravdu je musíme vytrhnout?
Děkuji za odpověď a přeji hezký den.

Re: Trhání zubů

(Eva, 19. 2. 2017 23:55)

Zdravím Šárko,
bohužel toto se někdy stává, že mléčné zuby nevypadnou včas. Řešením je skutečně jejich vytržení, protože by mohly způsobovat zánět dásní, z něhož by se mohlo vyklubat i ohrožení nových stálých zoubků, ale také problémy s vnitřními orgány, protože tělíčko pejska by muselo neutále bojovat s tím zánětem. Vytržení je skutečně nejjednodušší řešení. Je možné ještě měsíc či dva počkat, jestli nevypadnou samy, ale záleží to na velikosti pejska (čím je větší, bývají pevnější a není to moc pravděpodobné), na tom zda nové zoubky rostou rovně a také se musí neustále kontrolovat dásně, jestli tam nezačíná zánět. A samozřejmě také sledovat, jestli pejsek může dobře jíst, jestli mu ty mléčné zoubky nevadí. My jsme měli tento problém u Lucinky s jednou stoličkou a museli jsme ji nechat vytrhnout.
Přeji hodně radostí s maltézáčkem. Eva

prosím o radu

(Monika, 13. 2. 2017 19:43)

Máme 15 měsíců maltezáčka......Jak se doma řeší když začína pohlavně žít(hoblovat polštář)?

Re: prosím o radu

(Eva, 16. 2. 2017 23:21)

Zdravím Moniko,
bohužel v tomhle Vám neporadím, protože my chováme pouze fenky. Jen co vím z různých pořadů, jedno z řešení je kastrace. Nejlépe Vám asi v téhle věci poradí veterinář. Možná existují i nějaké preparáty na zmírnění těchto pudů, ale pokud ano, asi budou hormonální a to s sebou nese vždy nějaké zdravotní riziko.
Přeji hodně štěstí. Eva

štěně

(Simonka, 31. 1. 2017 19:35)

Dobrý den chtěla bych se zeptat do kdy se pes považuje za štěně děkuju za odpověd nashledanou. Přeji krásný večer

Re: štěně

(Eva, 1. 2. 2017 23:22)

Zdravím Simonko,
různá plemena psů dospívají různě dlouho, ale dalo by se říci, že za štěně lze pejska považovat zhruba do věku jednoho roku u malých plemen a až roku a půl u větších plemen. Pravděpodobně se ptáte kvůli prodávanému krmivu. Zde platí, že krmivo pro štěňata může i dospělý pes, ale krmivo pro dospělé psi by nemělo jíst štěně, protože mu nedá vše co potřebuje organismus, který musí rychle vyrůst (v poměru třeba k rychlosti růstu člověka).
Přeji hezký večer. Eva

Pořízení maltézáčka

(Klára, 28. 12. 2016 17:32)

Dobrý večer, uvažuji o tom, že si pořídím maltézáčka, tak se chci zeptat kolik asi přibližně, takové štěňátko stojí a jestli je lepší si pořídit fenku nebo psa. Je mezi nimi nějaký rozdíl v chování nebo něco takového? Předem děkuji za odpověď.

Re: Pořízení maltézáčka

(Eva, 30. 12. 2016 23:47)

Zdravím Kláro,
cena maltézáčků bez PP se pohybuje kolem 6000,- Kč za fenku, pejskové bývají levnější. Maltézáčci s PP stojí podle toho z jaké linie pocházejí a jak jsou jejich rodiče úspěšní na výstavách, většinou je to od deseti tisíc výše. Kluci bývají náročnější na výchovu, ale může se vyskytnout i dominantní fenečka, u které budou moci být také problémy s výchovou (tvrdohlavost). Nicméně maltézáčci jsou velmi chytří a učenliví, s milou povahou, a to obě pohlaví. Ovšem jsou velmi společenští a trpí nepřítomností svého majitele, takže pokud na pejska nemáte příliš času, maltézáčka nedoporučuji.
Přeji hodně radostí s maltézáčkem. Eva

PES KOUŠE BEZPEČNOSTNÍ PASY

(Blanka, 30. 11. 2016 16:05)

Dobrý den chtěla jsem se zeptat co mám dělat když pes kouše pasy v autě děkují o radu

Re: PES KOUŠE BEZPEČNOSTNÍ PASY

(Eva, 2. 12. 2016 23:00)

Zdravím Blanko,
takto je těžké radit. Záleží na tom jak je starý, jak je velký a jak ho máte v autě zajištěného. Určitě ho budete muset naučit, že to nemá dělat. Nejdřív musíte zjistit proč to dělá. Může to dělat z mnoha důvodů - bojí se, kouše i doma všechno, škrtí ho, nechce být sám na zadním sedadle...a mnoho dalších. Jakmile zjistíte důvod, dá se cvičením dobře naučit, aby to nedělal.
Přeji hezký večer. Eva

Štěňátko

(Míša, 1. 12. 2016 11:25)

Dobrý den, moc děkuji za vaše krásné stránky a rady o maltezáčcích. Chtěla jsem se poradit, uvažujeme teda spíše už jsme rozhodnutí, že si pořídíme maltezáčka. Máme jednoho vybraného a o víkendu se na něj pojedeme podívat. Chtěli jsme ho jako překvapení pro děti na vánoce, ale v době vánoc bude mít 6týdnů a 4dny tak se chceme poradit zda to není ještě moc brzy? První očkování bude mít už za sebou, ale jen krátce. Moc vám děkuji za váš názor. Míša

Re: Štěňátko

(Eva, 2. 12. 2016 22:54)

Zdravím Míšo,
a děkuji za pochvalu stránek, snad pomohou i vám, když jste se pro maltézáčka rozhodli. Štěňátka by měla jít od maminky nejlépe v 8 týdnech, kdy jsou již plně samostatná a odstavená. Správný chovatel by Vám štěně mladší nejméně sedmi týdnů nedal. Nemusí se nic stát, i když si ho vezmete mladšího, ale mohou nastat problémy hlavně s krmením. A o svátcích byste pak mohli honem honit nějakou pohotovost, protože veterinární ordinace bývají zavřené. Jestli můžu radit, tak si ho na návštěvě vyfoťte, pod stromeček si dejte jeho fotky a za týden si pro něj jeďte i s dětmi. Jistě budou mít radost, že si pro něj mohou jet a dovézt si ho domů. A můžete je v tom týdnu i zapojit do příprav všeho nutného pro štěňátko.
Pozor ještě potom na Silvestra, jestli ho už budete mít doma, na hluk rachejtlí a ohňostrojů. Ten malý tvoreček, který bude najednou pryč od maminky a sourozenců v cizím novém prostředí, by mohl být z toho rachotu velmi vystrašený. Pokud máte možnost, raději bych odjela někam do klidu. Pokud ne, tak doporučuji úplně zavřít okna a zatáhnout závěsy, aby toho hluku a blýskání o půlnoci bylo co nejméně.
Přeji hodně radostí s maltézáčkem. Eva

Růst a venčení

(Majka, 9. 10. 2016 13:58)

Dobrý den paní Evo, děkuji za Vaše stránky a rady - stále se k nim vracím. chtěla bych svému pejskovi koupit nějakou mikinku, ale nevím, do kdy ještě bude růst a jakou velikost mám vybrat. Teď je mu 5 měsíců a váží 2,3 kg ( maminka měla 2,5 kg, ale u tatínka nevíme přesně :-( ). Před dvěma týdny se mu začaly měnit zoubky.
A pak ještě poprosím o radu - jak často chodíte s pejsky ven na vyvenčení ? U nás to nebyl problém, když bylo hezky a měla jsem dovolenou. Teď je ale už docela zima, takže se vždycky celý klepe a do bláta a deště se mi ho tolikrát za den moc brát nechce. Bude to tedy až povyroste lepší a nebude tam muset chodit tak často?
Děkuji předem za Vaši odpověď. Mjaka

Re: Růst a venčení

(Eva, 12. 10. 2016 23:40)

Zdravím Majko,
to mne těší, že Vám mé stránky pomáhají, proto jsem je dělala :-).
Co se týká růstu, tak právě kolem pátého měsíce nejvíce maltézáčci rostou. Pak asi do věku jednoho roku mohou zmohutnět, tedy nabrat svalstvo, ale příliš už nevyrostou. Takže pokud oproti dřívějšímu pomalému růstu povyrostl více, neměl by již mnoho vyrůst. Pokud tatínek nebyl menší než maminka, což nevíte, měl by určitě dosáhnout váhy svojí maminky, což by značilo, že už o mnoho nevyroste. Ovšem pokud byl tatínek o více větší, může Vás ještě překvapit a do takových 7 měsíců pořád růst. Radila bych proto raději koupit svetřík, který je pružný. Navíc svetříky nebývají tak drahé, takže když z něj rychle vyroste, nemrzí to. Většinou se velikost uvádí podle délky těla, tj. od konce krku ke kořeni ocásku. To si snadno změříte a podle toho vyberete. Někde uvádějí ještě i objem hrudníku, ale ten se u maltézáčků nemusí moc řešit - nejsou plemenem s velkým hrudníkem.
Co se týká venčení, tak v tomhle věku se musí chodit zvláště s pejskem častěji, aby si pořádně zafixoval konat potřebu venku. Tu zimu vyřešíte právě svetříkem nebo mikinkou. Do deště jsme my naše holky netahali a snažili jsme se vystihnout třeba i malinké přestávky v dešti. S blátem nic neuděláte, venčit se musí, my naučili holky při takovém počasí jít hned od dveří do koupelny osprchovat nožičky. Mají to rády a samy se k vaně hrnou :-). Až pejsek dospěje, stačí mu venčení 3x denně, teď by to chtělo ještě 4x denně, ale když je špatné počasí můžete i míňkrát. Uvidíte jak dlouho vydrží nepočůrat se a podle toho si upravit četnost. Ovšem s pejskem se normálně musí chodit déle, protože psi značkují. Tak aby se dostatečně vyčůral. Nebo i kratčeji, ale o to častěji. U fenek je to jednodušší, ty se většinou vyčůrají úplně při prvním zasednutí. Pokud nejsou dominantní.
Jestlipak si schováváte první zoubky? :-) My ano, Lucinčiny máme skoro všechny, protože začala měnit chrup v prosinci, takže většinou doma. Barunka se v prosinci narodila, takže zoubky ztrácela už v teple května venku, tak jich máme jen pár.
Přeji hodně radostí s maltézáčkem. Eva

kolik krmeni

(Jana , 28. 9. 2016 13:11)

Dobrý den, prosím vás o radu máme stěně maltezacka nyní má 14 týdnu kolik granuli denně? Děkuji za odpověď


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9

následující »