Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dotazy, vzkazy a povídání

Tady se můžete ptát, pokud budu vědět, ráda poradím a také psát o svých maltézčích (i jiných) mazlíčcích.

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Re: Co pro ti blechám atd...

(Eva, 14. 4. 2016 0:37)

Zdravím Petro,
v tomto je těžké radit. Někdo má dobré zkušenosti s obojky, jiný se spreji, je to různé. My obojky nepoužíváme, protože když jsme kdysi nechali obojek náhodou ležet na nábytku, zůstalo po něm vyžrané kolečko do dřeva. A když to dokáže vyžrat dřevo (lakované), tak co to teprve může udělat s pokožkou pejska. Nepoužíváme ani ty malé flakonky co se kapají mezi lopatky, protože naší minulé fence se z toho udělala v tom místě taková podivná vícebulková bradavička a byly s ní pořád problémy. Také nás loni informoval náš veterinář, že jsou i prášky, které se pejskům podají a chríná je to také. Jenomže jsou dost drahé na to, jakou mají krátkou účinnost. Takže my zůstáváme u klasiky, tedy sprej. Nepoužíváme žádné levné, ale neznámé značky. Již léta používáme Frontline. Cáká se podle váhy. U sprejů se musí sice dávat pozor na očíčka, ale mám pocit, že chrání nejspolehlivěji. Když holky chci nacákat, tak si nejdříve cáknu na ruku na rukavici a tím pak opatrně potírám čumáček, čelo a líce pejska. Pak už na zbytek tělíčka cákám přímo, jen dávám pozor, abych necákala směrem k očím. Ochrana vydrží nejméně měsíc a půl až dva, podle toho v jak moc zamořené oblasti se nacházíte. Takže je většinou za celou sezónu nacákám dvakrát až třikrát, podle toho kdy začne být teplo a objevují se klíšťata. Chrání to i před blechami a některými roztoči. Většinou nemáme za celé léto žádné klíště, výjimečně jedno až dvě. Blechy chytneme jen výjimečně od nějakého pejska, že na ně přeskočí a v bílé srsti je hned vidět, nicméně by je to mělo zabít jakmile by kously. Ale jak říkám, každý si chválí něco jiného, takže je to jen na Vás co si vyberete. Žádný přípravek však nikdy není stoprocentní. Ale jako u většiny věcí doporučuji nekupovat to nejlevnější, ale ani zbytečně to nejdražší. Tedy zlatou střední cestu.
Přeji hezký večer. Eva

Re: Re: Co pro ti blechám atd...

(Petra, 14. 4. 2016 15:02)

Minuly rok jsme blesky nasly az ke konci sezony takze jsme koupily beaphar na 3m.
Ve zverimexu mi doporucily foresto, (ale znam obchodni retezce doporucuji i blbosti :D ) kapičky nechci ty se prodrazi kdyz mame dva pejsky.
Kamaradka mi doporucila kiltix.
Dekuji za odpoved

Re: Re: Re: Co pro ti blechám atd...

(Eva, 18. 4. 2016 16:11)

Jak píši...obojky my nepoužíváme, takže nemohu poradit. Eva

Množírna Podolanka

(Lennys, 3. 4. 2016 10:27)

Ahoj svojí blbostí jsme podpořili množírnu v Podolance, je to na takovém rozpadlém statku. Paní přinesla odněkud ve svetru štěňata Jacka Russella, že je prý zrovna koupala, ale smrděli jak prase. Dala je do chodby domu a jedno štěně na mě skočilo a celou mě olízalo a už byl náš, měl z nás takovou radost, že jsme si ho pořádně ani nemohli prohlédnout, jak byl divoký. Doma jsme ho museli vykoupat a byl pak už krásně voňavoučkej. Trpěl průjmy, paní je prý odčervovala, po našem odčervení vykadil 10-15cm dlouho škrkavku. Má zálomek ocásku a jedno oko větší a druhé menší. Koupili jsme ho v listopadu za 4.000,- po náhlé smrti našeho irského vlkodava s PP. Chudák vstup do života neměl určitě pěkný, ale teď se má jak král...

Re: Množírna Podolanka

(Eva, 4. 4. 2016 18:59)

Zdravím Lennys,
to mne mrzí, že jste si o této množírně dříve u mne nepřečetli a štěňátko nekoupili někde jinde. Musíte nyní počítat do budoucna i s jinými možnými zdravotními problémy. Ještě rada - pozor, russelové dokáží být pěkní diktátoři, potřebují výcvik a důsledný přístup, jinak dokáží velmi rychle a snadno zneužít jakoukoliv lidskou slabost :-).
Hodně štěstí. Eva

Venku nebo v bytě?

(Miška, 27. 3. 2016 18:03)

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat. Mohou být maltézáčci celoročně venku? Máme doma kokršpanělku(4 roky) a chtěli bychom si pořídit maltézáčka, ovšem nesměl by do domu. Může tedy být celý rok venku?
děkuji za odpověď

Re: Venku nebo v bytě?

(Eva, 29. 3. 2016 0:04)

Zdravím Miško,
maltézáček nemůže být celoročně venku, protože jeho srst nemá podsadu, takže by zmrznul. Navíc je to společenské plemeno, velmi se fixuje na své majitele. Nevím proč si chcete pořídit maltézáčka, když ho nechcete jako společníka. Jako hlídacího psa venku? K tomu se opravdu nehodí. I když svým štěkotem upozorňuje na každičký pohyb ve svém okolí :-). Je to skutečně SPOLEČENSKÝ pejsek.
Eva

chlupy

(petr, 28. 2. 2016 20:16)

Dobrý den,chtěl bych se zeptat jestli maltezáčkovy na jaře začnou padat chlupy Děkuji za odpověd.

Re: chlupy

(Eva, 2. 3. 2016 19:21)

Zdravím Petře,
ne maltézáčci mění srst během celého roku, asi jako lidé vlasy. Protože nemají podsadu, tak nelínají jako jiní psi. Jediné období, kdy mění srst viditelněji je okolo pátého měsíce věku, kdy jim narůstá dospělácká srst. Ale ani to se nedá srovnat s línáním u jiných plemen, téměř to nezaznamenáte.
Přeji hezký večer. Eva

ZUBY

(Simča, 27. 2. 2016 21:04)

Dobrý den ,prosím o radu.V kolika měsících začnou maltezáčkovi padat zoubky? Děkuji za odpověd.

Re: ZUBY

(Eva, 28. 2. 2016 0:14)

Zdravím Simčo,
většinou maltézáčci začnou měnit mléčný chrup v průběhu pátého měsíce věku. Do jednoho roku by měly mít už obnovený celý chrup. Pokud tomu tak není, většinou je potřeba poslední mléčné zoubky nechat vytrhnout, aby trvalé zoubky mohly růst rovně. Je to třeba kontrolovat během celého cyklu výměny, aby byly druhé zoubky hezky rovné a neměl pak pejsek potíže s kousáním potravy.
Eva

Re: Re: ZUBY

(Simča, 28. 2. 2016 8:21)

Moc děkuji za radu.

první hárání

(Petra, 19. 2. 2016 19:17)

Dobrý den, dnes jsme začaly s naší poprvé hárat. Poslední 3 dny je hodně energická,přítulná,pořád se s pesánkem zlobí navzájem a má tendenci do něčeho pořád kousat a něco žvejkat (už po druhé rozškubaly podložku když jsme nebyli doma)
Mohla by jste mi dát nějaké informace o hárání maltézáčku?, nějaké tipy a rady? jak reagovat když si sundá kalhotky (vyhubovat a nasadit nebo postupně zvykat a netlačit na pilu) nebo když jí pejsek očmuchává- jestli říct at to nedělá že fuj nebo to ignorovat?

Předem děkuji

Re: první hárání

( Eva, 22. 2. 2016 21:02)

Zdravím Petro,
tak v tomhle Vám bohužel neporadím. Hárací kalhotky jsme nikdy nepoužívali. Fenky se při hárání samy očišťují olizováním, což je pro ně přirozené. Kalhotky tomuto přirozenému chování brání, takže fenečka je pak mnohem nervóznější, což samozřejmě může způsobovat ty podivné nálady, třeba zrovna kousací. Co se týká toho očuchávání, to je rovněž přirozené chování, pro většinu pejsků jsou hárající fenky velmi přitažlivé. S tím jste ovšem museli počítat, když jste si pořizovali pár. Ani s tímto nemám zkušenosti, my jsme měli vždy fenku a nyní máme dvě. Nějak usměrňovat byste ho ale měli. Ovšem nechat doma samotného pejska s hárající fenkou, to si říká o "malér" v podobě nakrytí. Fenky sice většinou chtějí pejska až v posledním týdnu hárání (většinou hárají tři týdny), ale není to pravidlem. Jak tomu zabránit bych doporučovala pozeptat se v některé chovatelské stanici, kde s tím mají zkušenosti.
Přeji hodně radostí s maltézáčky. Eva
Co se týká rad při hárání, tak snad jedna zdravotní - občas fenečce genitálie umýt, zvláště v době silnějšího krvácení. Jinak nemusíte dělat nic, je to přirozený jev. V pozdějším věku (většinou již v seniorském) je pak třeba sledovat, zda i po skončení hárání, tedy po těch třech týdne, nenechává fenka i nadále světlé flíčky, třeba na prostěradle (pokud spí v posteli) nebo na potazích křesel či židlí apod. Takovýto déletrvající výtok může značit zánět dělohy a je třeba zajít na sono k veterináři.

Co dělat

(Gábina, 12. 2. 2016 19:30)

Prosím o radu,máme doma pejska,věk 11 týdnu,je to náš miláček,je moc hodný a poslušný,ale začal dost kousat chytneho až amok a je jak blázen kouše a vrčí,okřiknu ho,ale on nevnímá ,nevím jak ho to odnaučit,pak se uklidní a je zase moc hodnoučký a milý,moc děkuji.

Re: Co dělat

(Eva, 13. 2. 2016 19:04)

Zdravím Gábino,
takovéhle období mají všechna štěňátka a je jedno zda jde o pejska nebo fenku. Základ je popsaný v kapitole "Výchova". Týká se to hlavně hraní si s pejskem. Někteří pejsci ovšem mívají v oblibě třeba kousat do jdoucích nohou. Postup je téměř stejný, jen se musíte zastavit, říci přísně třeba jeho jméno + ne ! nebo nesmíš ! a přestat si ho všímat. Začít se třeba bavit s někým jiným nebo si číst, prostě nevěnovat mu pozornost. Za chvíli ho to přestane bavit (někdy může ta chvíle být delší), protože všechna štěňata mají ráda nějakou akci. Tou je pro ně například i rozčilování jejich páníčka :-), takže je naopak povzbuzuje v této činnosti. Ale když se po jejich takovéto výzvě ke hře nic neděje, tak je to prostě přestane bavit. Takže ve chvíli kdy přestane útočit na Vaše nohy, tak ho pochválíte a vezmete si nějakou jeho hračku do které může kousat a hrajete si sním. Tím vyměníte nežádoucí činnost za činnost bezpečnou. Štěně má svou akci a to je pro něj odměna a Vy máte nohy v bezpečí :-). Někdy ovšem jakmile získá Vaši pozornost, tak se ke své milé činnosti (kousání a honění nohou) vrátí a Vy musíte zareagovat opět nezájmem. A tak pořád dokola. Někdy je to dost časově náročné, ale po nějaké době to štěně pochopí. Ale hlavně v tom musíte být DŮSLEDNÍ. Pokud to jednou uděláte a jednou ne, bude v tom mít zmatek a bude to dělat pořád. Také tak musejí reagovat všichni kdo s pejskem přijdou do styku a on to na ně začne zkoušet.
Přeji hodně radostí se štěňátkem. Eva

Hárání

(Adél, 29. 1. 2016 17:41)

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli se může fenka koupat když se hárá. Děkuji předem za odpověď

Re: Hárání

(Eva, 29. 1. 2016 23:33)

Zdravím Adélko,
pokud to nebude v rybníce tak samozřejmě ano. :-) Protože ve vaně se pejsci jen sprchují, nemůže jí to ublížit. Ovšem je to trošku zbytečné, pokud se zrovna v něčem nevyválela, protože po skončení hárání je potřeba ji stejně vykoupat znovu. Pokud je to holka co miluje vodu venku a ani zima by jí neodradila od skoku do ní, raději si ji u vody připínejte (my je mívali připnuté všude, aby se nestala nechtěná nehoda s volně pobíhajícím pejskem). V době hárání je samozřejmě náchylnější na infekce z přírodní vody.
Přeji hezký večer. Eva

co delat

(petra, 25. 1. 2016 19:15)

Zdravím mam 6ti tydenni šteně ale docela dost mu zapachá z huby....takový zvláštní zápach...muže to být z očkováni? Co dělat.dekuji..
.

Re: co delat

(Eva, 26. 1. 2016 22:31)

Zdravím Petro,
zápach z tlamičky rozhodně není od očkování. Nejčastější příčinou je zubní kámen, ale může to být i poruchou trávení. Nejlepší bude když navštívíte veterináře, který by vám měl říci zda se skutečně jedná o zubní kámen - v tom případě kdy může štěně absolvovat jeho odstranění - nebo je příčina jinde. Na vině může být i krmivo, pokud krmíte granulemi.
Přeji hodně radostí se štěňátkem. Eva


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10

následující »