Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dotazy, vzkazy a povídání

Tady se můžete ptát, pokud budu vědět, ráda poradím a také psát o svých maltézčích (i jiných) mazlíčcích.

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Poděkování

(Lenka, 18. 1. 2016 17:27)

Dobrý den,moc děkuji za tak krásné,lidské stránky,sedím u nich a čtu stále
dokola.3.7.2015 jsem se rozloučila s mým mazlíčkem a nemohu se z toho
do dnes vzpamatovat.Vaše povídání a fotografie mne moc pomáhají.Díky,díky.Lenka.

Re: Poděkování

(Eva, 18. 1. 2016 22:35)

Zdravím Lenko,
děkuji za krásná slova a jsem ráda, že i stránky našich holčiček Vám pomáhají zmírnit zármutek. Vím jak se cítíte, už jsme to několikrát zažili také. Jenomže my jsme si byli hned jisti, že prostě potřebujeme, aby se nám někdo pletl pod nohama a pořídili jsme si hned pejska nového. Pokud si pořídíte štěňátko, to potřebuje zpočátku tolik péče a času, že nemáte Vy ani čas na bolest. Ale i dospělý pejsek, třeba z útulku, dokáže odvést myšlenky od ztráty mazlíčka a Vaši lásku Vám bude vracet. Takže jestli na to máte podmínky a čas, doporučuji pořídit nového mazlíčka.
Přeji hezký večer. Eva

Re: Re: Poděkování

(Lenka, 19. 1. 2016 9:50)

Evičko děkuji ,čtu Vaše krásné povídání jak Vám pomohlo vzít si nové štěňátko ale já se obávám,že bych si vyčítala,že tu lásku dávám novému pejskovi.Můj maltézáček Andíček se mnou byl 16,5 roku,neměl žádnou operaci až poslední rok onemocněl na srdíčko,pak oslepl a ke konci mu selhaly játra a ledviny a toho 3.července dostal ošklivý záchvat,že jsme
ho nechali uspat a tenhle moment mám stále a asi pořád budu mít před očima,ten kdo nemá pejska to asi nepochopí.Když vidím Vaše holčičky nebo moji prdelku na videu jak blbnou hned bych je chytla a dávala jim pusinky a tak počkám do léta,zda se ten stesk drobátko zmírní a dostanu odvahu si koupit jiného maltézáčka.Jen jsem chtěla
ještě tady dodat a plně s Vámi souhlasím,že bych mu nedávala nikdy
granule,Andíček s námi jedl skoro všechno,vždy to nelepší masíčko,polívčičky se zeleninkou,ty miloval a nikdy mu nic nebylo.
Přeji Vám a holčičkám šťastný a dlouhý život .Lenka.

procházky

(Blanka, 12. 1. 2016 22:53)

Dobrý den, muzu se zeptat kdy se muze s maltezackem na prvni prochazku ? mame za sebou 2 očkovani. Dekuji

Re: procházky

(Eva, 15. 1. 2016 19:55)

Zdravím Blanko,
se štěňátkem můžete ven již po pár dnech, kdy si na vás zvykne. Akorát zpočátku nesmíte mezi neznámé pejsky a samozřejmě nyní, kdy je zima, tak pouze na krátké vycházky (5-10 minut) když neprší nebo nesněží a pejskovi obleček nebo svetřík. Jakmile bude mít za sebou všechna očkování, kromě vztekliny, která se dává až v půl roce, můžete jít již kamkoliv. Štěňátko je třeba pozvolna seznámit se vším, s čím se bude setkávat, aby se toho později nebálo.
Přeji hodně radostí se štěňátkem. Eva

curani

(Tim, 1. 1. 2016 21:44)

Dobrý den máme doma 13-týdenní snenatko Tima a zapasime s učením na plinku. U předchozích majitelů se mu v tomhle moc nevěnovaly a raději ho daly do garáže kde bylo jedno kam se vycura. Mám podložky všude. A stejně se vždy vycura jinde. Ven sním moc nechodime tet protože je velká zima. Držím ho tam a říkám co ma dělat apod. Děkuji za rady

Re: curani

(Eva, 2. 1. 2016 22:15)

Zdravím Time,
v tomto je důležitá trpělivost a hlavně to chce hodně času věnovat učení. Vše je popsáno v kapitole hygiena, oddíl vyměšování. Je ještě mladý, ještě se to dá dobře zvládnout, ale hodně záleží na vás.
Přeji hodně radostí se štěňátkem. Eva

Pojídání venku

(Nikola, 17. 12. 2015 23:19)

Dobrý den,máme 1,5letou maltézačku Annienku.Poslední dobou nám začala venku požírat exkrementy a vlastně cokoliv venku k jídlu najde.Když jí okřiknu fuj-tak poslechne a nesežere to,ale dál šmejdí čumáčkem v trávě a hledá něco dalšího.A na přivolání přijde až když dočmuchá.Krmíme jí granulema a jen psíma pamlskama a lidské jídlo jí nedáváme.Večer kvůli tomu chodi na vodítku a začala štěkat na ostatní pejsky.(bez vodítka na pejsky neštěká) Co s tím?? Děkuji moc za radu

Re: Pojídání venku

(Eva, 23. 12. 2015 23:50)

Zdravím Nikolo,
pojídání exkrementů a vlastně čehokoliv co najdou venku, bývá doménou spíše štěňat, asi jako u dětí, které vše strkají do pusy. Pokud to začala dělat až nyní, tak jí bude něco v potravě scházet. Může to být nějaký minerál či vitamín. To by Vám měl říci spíše veterinář po rozboru krve, moči a stolice. Tohle je právě často potíž krmení granulemi, protože i přes velké reklamy a doporučování (někdy i veterinářů) nikdy nevíte co v nich přesně je. Výrobcům se nedá v tomto příliš důvěřovat, jak se dnes často přesvědčujeme i u potravinových výrobků pro lidi. Bohužel většině výrobců jde jen o peníze a často byste se divila z čeho se právě granule vyrábějí.
Co se týká toho štěkání, tak to je jasný následek toho, že nebyla zvyklá moc chodit na vodítku. Když je na vodítku a není na něj zvyklá, cítí se nejistá. A nejlepší obrana je útok. Tady pomůže pouze výchova (výcvik, chcete-li) s motivací. Jistě neštěká na všechny pejsky, většinou na ty které dobře znají, neštěkají. A toho musíte využít a najít nějaké slovo nebo větu, kterou budete používat, když nebude štěkat při setkání s pejskem a spojit ji zpočátku s odměnou. Až si na to zvykne (poznáte to že se po jejím vyslovení bude hned ohlížet po odměně), použít tuto větu i u cizích pejsků ve chvíli těsně před tím, kdy chce začít štěkat. To byste na ní měla poznat. Pokud to zatím nepoznáte, tak ji dobře pozorujte. Vždy něco předchází jakékoliv psí reakci. A také bych trénovala chození na vodítku i doma.
Hodně štěstí. Eva

nachlazení

(Marie, 26. 11. 2015 21:02)

Dobrý den,zase jdu prosit o radu,ty naše dvěholky Beruška a Ebinka mají kašel tak se chci zeptat ,zda nemáte nějakou radu,co jim dát za lék,nebo jít hned na veterinu.Teplotu nemají,normálně si spolu hrají,chutná jim.Jinak jak jste mi poradila,když jsme s Berušce porídili Ebinku,tak super holky jsou zlatíčka,hodný máme z nich velkou radost.Děkuji za radu a s pozdravem Marie

Re: nachlazení

(Eva, 29. 11. 2015 19:34)

Zdravím Marie,
to jsem moc ráda, že vám holčičky dělají radost. Pokud mají holky kašel, raději bych zašla na veterinu, protože z plic se to může odrazit i na srdíčku. Bohudík s tím zatím nemáme zkušenost. Pouze na rýmu již máme osvědčený a veterináři doporučený lék. Kašel zatím holky neměly.
Jsem moc ráda, že jsou Vaše holčičky zlatíčka, tak si je užívejte.
Přeji hezký zbytek neděle. Eva

Stenatko od pani ze statku

(Michala, 25. 9. 2015 8:48)

Dobry den, vcera jsme si privezli stenatko prave od pani z podolanky... On je krasny medvidek ale bojime se ze bude vypadat jako rodice... Smrdi mu z tlamicky uz ted, cely tak zvlastne pachnul. A ted si prectu tady ze od ni nedoporucujete... Ma uplne do zluta paciky a oblicejik taky hnedo zluty. Prosim poradte mi.

Re: Stenatko od pani ze statku

(Eva, 25. 9. 2015 21:50)

Zdravím Michalo,
nevím v čem chcete poradit, ale nyní už asi není moc co radit. Asi to chtělo o maltézáčcích hledat něco ještě před koupí. Pokud ty barvy co popisujete jsou jen špína, tak po vykoupání to bude v pohodě. Jestli má i tu vyrážku na kůži, to trvá chvíli déle, než se jí zbavíte. Pokud je to ale barva srsti, zvláště ta hnědá, tak to není maltézáček. Může mít rezavohnědé skvrny pod očima a kolem tlamičky, to je od slz a slin a bílé rasy na tyto skvrny trpí. Ale jinak by měl být čistě bílý, někdy s malými plochami srsti zbarvené do béžova, většinou na hlavě. Tato béžová po výměně srsti zmizí.
Ovšem jak na tom je zdravotně, to Vám může říci jen veterinář. A bohužel ani ten Vám nezaručí, že se něco neukáže až později.
Přeji Vám, aby se neobjevilo nic závažného a kvalitní stravou a péčí se z toho nejhoršího štěňátko dostalo. Eva

Re: Stenatko od pani ze statku

(Lilil, 19. 10. 2015 20:57)

Jen chci napsat, že je to smutné, že množírna ve statku Podolanka stále funguje a lidé tam kupují. To opravdu nejde proti tomu něco udělat???

Re: Re: Stenatko od pani ze statku

(Eva, 21. 10. 2015 22:45)

Zdravím Lilil,
bohužel dokud má ŽL, tak ne. To by museli naši páni poslanci udělat pořádný zákon na ochranu zvířat jako mají třeba v USA, kde mají i zvířecí policii a kdo se nestará správně o zvířata, tomu je může soudce odejmou a můžou ho i zavřít. U nás bohužel nejde dělat nic, jen NEKUPOVAT.
Přeji hezký večer. Eva

Čůrání do pelechu

(Petra, 15. 10. 2015 9:04)

Dobrý den,
Dnes ráno se naše holčička (3,5 měsíce) vyčůrala do pelíšku. Ráno se vzbudila zavrtěla ocáskem, opřela se o naší postel a vyčůrala (a ke všemu to nebyl ani její pelíšek :D). Nevím jak se zachovat (potrestat nebo neřešit). Dá se to odnaučit?? Náš chlapeček (5 mesíců) nikdy nic takového neudělal, chodíme ven a nebo na plínku.
Děkuji

Re: Čůrání do pelechu

(Eva, 16. 10. 2015 23:34)

Zdravím Petro,
s takovými nehodami se musí u štěňátka počítat :-). Rozhodně bych ale nevolila možnost neřešit to. Nejsem zastáncem velkých trestů a rozhodně je již středověkým trestem "máchání čumáčku v loužičce", ale vědět, že udělala něco co nemá to by měla. Já jsem holkám vždy jen vynadala, odnesla je na plínku a důrazně řekla, že čůrá se tam. Časem by se to už mělo přestat stávat. Ovšem pokud by to dělala pravidelně, bude to mít nějakou příčinu a tu je třeba objevit. Může to být žárlivost, strach, vztek ...cokoliv. Ale spíše bych to tipovala na to, že jí to prostě jen ulítlo. Po vyspinkání štěňátka většinou jdou čůrat. A jestliže ona měla na práci ranní vítání vás, tak neměla čas si dojít na plínku :-).
Přeji hodně radostí s pejsky. Eva

Re: Re: Čůrání do pelechu

(Petra, 17. 10. 2015 8:42)

Děkuji za radu, taky nejsem zastánce velkých trestů. Většinou když něco vyvedou tak stačí lehce zvýšit hlas :D a abych na ně vztáhla ruku to už musí být hodně závažně (př. když hlapečkovy začly padat zoubky pustil se s chutí do pohovky a holčina to viděla a přidala se :( ) včera a dnes už to neudělala tak budu boufat že je to ojedinělí případ :)
Děkuji

1 vz 2

(petra, 4. 9. 2015 12:47)

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jak by maltézáček (kluk 3,5 měsíce) vycházel se ,,sourozencem". Jestli je lepsí,, brášku nebo sestřičku". Sám doma nevydrží ani 5 minut. Je to mamánek. Zkoušely jsme prodlužovat čas nepřítomnosti ale neuspěšně. Mě to rve sdrce když ho slyšim naříkat a tak přemíšlím o druhém. Je to hračička, se psy v přítelově práci si chce hrát ale oni jsou už starší a nemají zájem
Děkuji

Re: 1 vz 2

(Eva, 10. 9. 2015 23:18)

Zdravím Petro,
rozhodně ze své zkušenosti mohu druhého pejska doporučit. Ovšem musíte počítat s tím, že je to hodně práce, dokud nedospějí. Zpočátku budou kňourat stejně, ale když jsou dva, snášejí samotu mnohem lépe. A pozorovat je jak spolu blbánkují, to je lepší než televize :-).
Přeji hezký večer. Eva


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10

následující »