Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dotazy, vzkazy a povídání

Tady se můžete ptát, pokud budu vědět, ráda poradím a také psát o svých maltézčích (i jiných) mazlíčcích.

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Re: Re: 1 vz 2

(Petra, 12. 9. 2015 13:18)

Tak staroati mi nevadi, po nekolika letech hlidani aourozencu mam trpelivosti az dost :) a co myslite dva kluky nebo holku a kluka?

Re: Re: Re: 1 vz 2

(Eva, 12. 9. 2015 22:09)

Dobrý večer, Petro,
pokud se včas připravíte jak v dospělosti řešit hárací období u fenky, tak je to v podstatě jedno. I když se traduje, že kluci se v dospělosti spíš nesnášejí, není to pravidlem. Kamarádka měla 3 kluky a 2 holky a všichni se snášeli perfektně. Ovšem fenky měla vykastrované. Pokud si druhého pejska pořídíte nyní, kdy je ten první ještě štěně, tak by si na sebe měli zvyknout dobře. My jsme si druhou fenku pořídili když bylo té první necelých 5 měsíců a jsou v pohodě.
Přeji hezký večer. Eva

vlastnosti psa

(marcela, 24. 8. 2015 16:12)

Moc děkuji za tak rychlou odpověď.Mám dotaz.Je možné,aby štěně dělalo naschávaly?Děkuji.

Re: vlastnosti psa

(Eva, 25. 8. 2015 21:42)

Zdravím Marcelo,
pokud ho Vaše reakce pobaví, tak ano. Někdy také dělají naschvály (a nejen štěňata) když se chtějí za něco "pomstít". Třeba za pro ně dlouhou páníčkovu nepřítomnost :-). Copak Megi vyvedla?
Přeji hezký večer. Eva

Re: Re: vlastnosti psa

(Marcela, 27. 8. 2015 15:21)

Dobrý den,je to asi maličkost,ale už tři dny chodila na podložku čůrat a že na mě vrčela nebo více kousla,tak jsem jí dala na zadek novinami a Megi se hned urazí radši jde spát mračí se .A tak začala mi dělat naschvály,že se počůrává opět na koberec.Přijdeme z venku a hned uteče a vyčůrá se nebo udělá bobek.Nejhorší je,že ví to,že se to nesmí,jelikož se hned schová.Prosím poraďte mě.Děkuji.

Re: Re: Re: vlastnosti psa

(Eva, 27. 8. 2015 23:01)

Zdravím Marcelo,
tak tohle nejsou naschvály. Ve dvou měsících to ještě nemůže umět bezchybně. V tomto věku se to prostě někdy vede, někdy ne. Chce to trpělivost a hodně pomáhá vypozorování doby kdy většinou kadí a v tu dobu s ní jít ven. To že se vyčůrá nebo vykadí hned jak přijdete z venku, to bývá v tomto věku také časté. Protože štěňátka poznávají svět venku a "nemají čas" tam vykonat co my potřebujeme aby vykonala. :-) Ještě to plně nedokážou ovládat. I když to, že se to nedělá na koberci už vědí, prostě to na ně najednou přijde a často nestihnou ani se rozejít k plínce. Musíte ještě s nehodami počítat a trpělivě jí to neustále vysvětlovat. Pokud vypozorujete dobu kdy kadívá, je dobré s ní chodit v tu dobu ven a nejít domů než se vykaká venku. Používejte i doma na kakání stejný výraz a ten jí pak říkejte i venku, když tam půjdete vyloženě kvůli kakání. A když se venku kakání podaří, tak hoooodně chválit a mít velkou radost. Vím, člověk si říká, že ostatním lidem venku při tom musí připadat jako blázen, ale ti mrňouskové si to lépe zapamatují, když to vzbudí silnou reakci.
Hezký večer. Eva

Blechy

(marcela, 22. 8. 2015 17:11)

Dobrý den,chtěla bych se poradit.Mám maltezáčka holkuMegi,které jsou dva měsíce.Bohužel dostala blechy,tak jsme zašli k zvěrolékaři a ten nám prodal obojek proti blechám.Vše jsem vyprala,pořádně vysála.Prosím Vás bude to stačit,abychom se toho zbavili?Jen jednu jsem chytla zatím už žádnou.Děkuji předem za odpověd.S pozdravem Marci

Re: Blechy

(Eva, 22. 8. 2015 23:48)

Zdravím Marcelo,
to je těžko říci. Pokud již blešky nakladly vajíčka, tak těch se praním někdy nezbavíte. Často prý vydrží i vyvářku. Pokud by se tedy zase objevilo větší množství blešek (ale pozor, obojek většinou jen odpuzuje, takže mohou dále přežívat), doporučuji zakoupit sprej proti parazitům, vše vystříkat (pozor na jídlo a pití - nesmí s takovými přípravky přijít do styku, tedy nesmějí být v případě spreje někde volně položené), nechat alespoň 24 hodin působit a teprve potom vyprat. Ovšem pokud nebude Megi i nadále chráněna proti bleškám, ať již obojkem nebo jiným přípravkem, může si blešku přinést z venku od jiného pejska. A pokud si jí včas nevšimnete, kolotoč může začít znovu :-).
Přeji hodně radostí s maltézáčkem. Eva

maltézáček

(Marie, 19. 8. 2015 14:27)

Dobrý den,
jaký strojek je nejlepší na domácí stříhání maltézáčka?

Re: maltézáček

(Eva, 21. 8. 2015 17:32)

Zdravím Marie,
maltézáčci mají velmi jemné chlupy, takže je potřeba alespoň poloprofesionální stříhací strojek. Takové ty levné strojky (za 500,- apod.) nebo strojky pro lidi , ty často nefungují. Mně se osvědčil strojek MOSER Max45, ovšem člověk se musí naučit se strojkem pořádně zacházet. Nejlepší je asi někde si strojky vyzkoušet, třeba u známých nebo v psím salonu (pokud vás nechají) nebo na kurzech stříhání psů. I když v salonech často používají spíš už profesionální strojky, které mohou běžet dlouho a ty bývají už dost drahé. Ale někde mají i ty poloprofesionální, ty stávají tak kolem 3000,- Kč, což už není tolik.
Přeji hezký den. Eva

Chloupky na ouškách

(Adél, 2. 8. 2015 11:31)

Dobrý den , chtěla bych se zeptat co mamdělat když mojí Bonnie žloutnou chloutky na uších ? Děkuji předem za odpověď

Re: Chloupky na ouškách

(Eva, 2. 8. 2015 22:54)

Zdravím Adélko,
záleží na tom čemu říkáte žloutnou. Jestliže je srst zabarvené do béžova (asi jako světlá bílá káva), tak to je u štěňátek maltézáčka běžné. Toto zbarvení srsti se objevuje nejčastěji na ouškách a na hlavičce. Po výměně srsti se béžové zbarvení ztratí a pejskové jsou celí bílí.
Pokud je to ale skutečně žlutá, pak je to od něčeho znečištěné, nejspíš umaštěné. Maltézáčci nemívají žlutou srst. Mohla se v něčem vyráchat nebo se o něco mastného otřít. Pak stačí jen vykoupat :-)
Zdraví Eva.

Maltazáček

(Romana, 14. 7. 2015 12:49)

Zdravím Evi,píši po delší odmlce.Tak Nancy máme doma a je to náš miláček.Na Nikitku nikdy nezapomene,ale měla jste pravdu,že nové štěnátko bylo to nej rozhodnutí..Krmíme vařenou stravou+jako doplněk má i kval.granulky..je drobounká má půl roku a váží 2,40.Včera jsme byli na očkování a pan doktor řekl,že většinou pejsci rostou do 7 měsíců.Takže je to prcek..Jinak je moc šikovná,celou noc vydrží na čurání a přes den jak jsme v práci tak také..je moc učenlivá..jsme moc rádi ,že ji máme.Mějte se moc hezky a já zase zavítám .

Re: Maltazáček

(Eva, 15. 7. 2015 22:33)

Zdravím Romano,
jsem moc ráda, že Vám Nancy děla radost. Na předešlé pejsky člověk, který je měl rád, nikdy nezapomene, jen časem už vzpomínka nebolí. Nancy je šikulka a já Vám přeji jen samé radosti a žádné starosti s novým pejskem. Eva

Učení na podložku

(Petra, 3. 7. 2015 16:35)

Dobrý den, máme chlapečka (7 týdnů), chtěla bych se zeptat jak co nejrychleji a nejefektněji naučit malého na podložku. Občas to zachytim a dam ho na ní,ale spíš čúrá a kaká mimo.
Děkuji za pomoc

Re: Učení na podložku

(Eva, 4. 7. 2015 13:15)

Zdravím Petro,
nejrychlejší je to když si dáte tu práci a čas s tím, že nepříklad jakmile se vyspinká, jdete s ním k plínce a sedíte tam s ním a tak dlouho ho vracíte na plínku než se vyčůrá. Později až vysthnete kdy kaká, tak v té době s ním zase sedět u plínky dokud se nevykaká. Jakmile kteroukoliv potřebu udělá, mít velkou radost, hodně chválit a může být i malá odměna.
Každý jedinec se ale jinak rychle učí, takže počítejte s tím, že se to může naučit za pár týdnů, ale může se to naučit i za pár měsíců. Hodně také záleží jestli ho budete doma nechávat samotného. V tu dobu se to vlastně neučí a to prodlužuje celkový čas.
Přeji hodně radostí s maltézáčkem. Eva

Očíčka , střihání

(Adél, 26. 6. 2015 17:54)

Dobrý den, koupila jsem si šťěňátko Maltezáčka , jmenuje se Bonnie , je jí 10 týdnů. Chtěla jsem se zeptat jak mam nebo čím mám čistit očíčka , má pod očima takové zrzavo-hnědé chloupky je to trochu nepěkné . Dále bych se chtěla zeptat na stříhání v kolika týdnech nebo měsících bych mohla Bonnie dát ostříhat ?

Re: Očíčka , střihání

(Eva, 27. 6. 2015 15:57)

Zdravím Adélko,
rezavé skvrny pod očíčky a na čumáčku jsou u maltézáčků normální. Jak je ošetřovat je popsané v kapitole "Hygiena". V dospělosti se to často upraví, ale hodně také záleží na složení stravy.
Co se týká stříhání, tak pokud nechcete, aby jí srst zkrepovatěla, počkejte až ji vymění za dospěláckou, což bývá kolem 5. měsíce věku. Poznáte to určitě, její srst se více začne podobat našim vlasům a nebude už to takový "plyšáček". Pokud vám ale nevadí, že se jí srst zvlní, tak ji můžete ostříhat kdykoliv. Pozor ale potom na chladné počasí, maltézáčci nemají podsadu.
Kšírky nebo obojek, to záleží plně na vás a také na tom jakou povahu má pejsek. Protože maltézáčci mají přilehlá a malá ouška, často se z obojku vyvléknou, když vy jdete a pejsek se zastaví a nechce jít dál. My používáme kšírky, které se dají také nastavovat do šířky, takže se nastaví podle pejska a mohou je nosit i v zimě přes obleček.
Přeji hodně radostí s maltézáčkem a Bonnie hodně zdraví.
Eva

Re: Re: Očíčka , střihání

(Adél, 27. 6. 2015 19:38)

Děkuji moc za odpověď.

Obojek vs. kšíry

(Adélka, 26. 6. 2015 18:47)

Dobrý den chtěla bych se zeptat mam 10 týdnovou Bonnie , chtěla bych se zeptat co je leopší obojek nebo kšíry? Děkuji předem za odpověď


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10

následující »