Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dotazy, vzkazy a povídání

Tady se můžete ptát, pokud budu vědět, ráda poradím a také psát o svých maltézčích (i jiných) mazlíčcích.

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Re: stříhaní maltézáčka

(Eva, 8. 4. 2015 22:14)

Zdravím Lenko,
u maltézáčků je to skutečně se strojky dost špatné, protože mají velmi jemné chlupy, které se obyčejnými strojky velmi špatně stříhají. Musí se koupit profesionální nebo poloprofi strojek na stříhání psů, které i tyto jemné chlupy ostříhají. Zapomeňte na strojky pro lidi, ty nefungují, zvláště takové ty levné. Nejlepší způsob jak zjistit, který Vám bude vyhovovat a bude fungovat, je asi zajít k profesionálním stříhačům psů, zeptat se jich, případně si to přímo tam vyzkoušet, pokud Vás nechají. Mně osobně se dobře osvědčil strojek MOSER Max45, který není zase až tolik drahý a dá se k němu přikoupit spousta příslušenství. Není moc hlučný, takže ani pejskům moc nevadil, jen zpočátku se toho zvuku báli. Ale brzo si zvykli. Ovšem chvilku trvá než se člověk naučí se strojkem správně zacházet. Mně například zpočátku vůbec nešlo stříhat dlouhé chlupy. Musela jsem je vždy zkrátit nůžkami a pak teprve stříhat a zarovnat strojkem. Teď holky stříhám zatím jen nůžkami, protože strojek už nemám (musela jsem ho prodat, když jsem si chtěla koupit Amálku). Taky to podle toho vypadá :-)
Eva

Re: Re: stříhaní maltézáčka

(Lenka, 9. 4. 2015 8:56)

Dobrý den paní Evo,
moc Vám děkuji za radu a doufám, že to pak nějak zvládnem.

Pochvala

(Romana, 24. 3. 2015 15:41)

Evičko dnes jsem si pořádně prohlédla váš web,pejci jsou nádherní,a vaše rady a poznatky také..budu tady velmi často..

Re: Pochvala

(Eva, 24. 3. 2015 17:35)

Zdravím Romano,
děkuji za pochvalu a jsem ráda, že se Vám stránky líbí. Už máte nové štěňátko? Holky teď pěkně zlobí, leze na ně asi to jaro :-).

Re: Re: Pochvala

(Romana, 24. 3. 2015 17:48)

Zdravím Evi,nene nemáme,jedeme si pro ni do Pardubic 3.4.a už se nemůžeme dočkat...je nám tady smutno..doma nás nikdo nevítá..je tu taková prázdnota...budte ráda,že holky zlobí,aspon víte,že je máte..Nám Nikitka umřela v necelých 9 letech a tak už je to nějaká doba co jsme měli doma štěnátko...a musím teda říct,že Niki byla pěkné zlobidlo...milovala dráty od klávesnic,pc,knihy a mnoho dalších věcí skončilo v koši..tak uvidíme jaké bude to naše štěnátko

Granulky pro štěně

(Radka, 17. 2. 2015 15:09)

Dobrý den.. Pořizuju si maltézáčka. A chtěla bych poradit jaké granule jsou pro ně nejvhodnější..Děkuju za odpověd

Re: Granulky pro štěně

(Eva, 6. 3. 2015 18:55)

Zdravím Radko,
moc se omlouvám, že odpovídám až nyní, ale přehlídla jsem Váš dotaz. My granulkami nekrmíme, ale jako štěňátka dostávaly holky granuky také, protože se mouhou nechat v mističce celý den a nic se s nimi nestane. Co zbylo, to jsme druhý den namočili a dostaly to holky k snídani. Rozhodně bych pro štěňátko nedoporučovala kupovat ty nejlevnější granulky v supermarketech. Které jsou nejlepší, to se těžko říká. Každý má jiné zkušenosti a bohužel i každý veterinář bude doporučovat ty, které i sám prodává. Stejně jako lidé mohou mít i pejsci na některé složky granulek alergii. My jsme kupovali granulky Acana pro štěňata malých plemen. Byli jsme s nimi spokojeni. Soused byl také velmi spokojen s granulemi Eucanuba, ale nevím jestli dělají i pro malá plemena. On měl labradora. Rozhodně nevybírejte podle ceny. Ty nejlevnější nejsou (ani nemohou být) nejkvalitnější a ty nejdražší často za tu cenu nenabízejí co by člověk očekával a může to najít i v levnějších. Takže doporučuji vybírat cenově asi střed. Můžete si zkusit koupit více značek a ty co budou pejskovi nejvíc chutnat, těch se potom držet. Ostatní můžete donést pejskům do útulku nebo rozdat známým pejskařům, kteří krmí granulemi.
Přeji hodně radostí se štěňátkem. Eva

jak často stěně čůrá

(Marie , 15. 2. 2015 22:21)

Dobrý den,zase budu prosit o radu.Přijde mi,že Ebinka jsou jí 4 měsíce chodí dost často čůrat,hlavně večer.Tak každé 2 hodiny,.Trošku ji podezírám,že to dělá pro piškot,protože se naučila chodit na zahradu a vždy velká pochvala a piškot,tak nevím.Bojím se ,aby nebyla nastydlá,ale je veselá,hravá .S Beruškou jsou v pohodě a venku si hrají,je to s nima super,máme z nich velkou radost.Je to perfektní plemeno a s vnučkama jsou v pohodě je to fakt radost.Děkuji s pozdravem Marie

Re: jak často stěně čůrá

(Eva, 16. 2. 2015 23:13)

Zdravím Marie,
u štěňátek je to různé, každé to vydrží jinak. Jestli Ebinka dříve vydržela déle, může být trošku nastydlá, ale může to být také tou operací. To by mělo časem odeznít. Také někdy bývají fenky dominantní, které čůrají jako pejsci, takže častěji a méně. Ale to bývá až v pozdějším, dospělém věku. Jestli chodí na tu zahradu sama, takže vás tím neobtěžuje, tak bych si s tím hlavu nelámala. To víte, že to může dělat i kvůli tomu piškotku. Pokud ano, tak ji to časem také přejde a nebude se "pro takovou maličkost" namáhat :-).
Je bezvadné, že si holky rozumějí a máte z nich radost. Na naše holky už leze jaro, jsou jak z puklých vajec, řádí a honí se, že občas nestačíme uskakovat :-).
Mějte se moc hezky. Eva

Re: Re: jak často stěně čůrá

(marie, 17. 2. 2015 18:29)

Dobrý den Evo,děkuji,vy vždy umíte potěšit,dělá to jen večer,když Benjik s Beriškou spí a nevšímají si jí,tak se asi Ebinka nudí.Dnes jsem ji totiž přes den pozorovala a zjistila,že chodí normálně,je to taková malá herčka.Jsou super.Ebince více teče z očiček,tak jsem koupila tu vodičku co radíte na to bělení,tak uvidím,ale flíček sem flíček tam,hlavně,že jsou jinak o.k.S pozdravem Marie

Cena maltezáčka s PP

(Magdalena, 24. 1. 2015 14:10)

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jaká cena se pohybuje za pejska s PP ? Když projíždím některé inzeráty tak mi připadá, že je plno štěňátek bez PP, které majitelé prodávají třeba jen o 500 méně než za papírové.. Děkuji za odpověď.

Re: Cena maltezáčka s PP

(Eva, 25. 1. 2015 14:23)

Zdravím Magdaleno,
co se týká štěňátek maltézáčka, tak z chovných stanic se cena pejsků pohybuje nad 10 000,- Kč, ze zájmových chovů může být cena o jeden až dva tisíce nižší. Kdežto u pejsků bez PP, se cena pohybuje kolem 4-6 tisíc. Také se cenově liší cena fenek a psů, fenky bývají dražší, protože jsou pokračovatelkami rodu (mohou mít štěňátka). Pokud ovšem někdo prodává pejska s PP tak nízko, že se velmi přibližuje k ceně bezpapírových štěňátek, tak v tom většinou je nějaký háček. Často v inzerátech nabízejí podvodníci štěňátka s PP za velmi nízké ceny, jenomže papíry jsou falešné.
Tyto ceny jsou jen orientační, každý rok se mění, někdy jdou níže, někdy výše. Často záleží na tom, jaká plemena jsou hodně žádána. Pokud chcete mít jistotu, že nabízené štěňátko s PP je skutečně s PP, tak je nejlepší obrátit se na Poradce chovu, pokud se ještě dnes tak nazývá, který vyřizuje vydání PP. Na toho by Vám měl dát kontakt chovatel, který štěňátka nabízí. U něj si vše můžete ověřit.
Přeji hezký den. Eva

jaké granulky

(Marie Míková , 21. 1. 2015 18:30)

Dobrý den paní Evo,operaci kýly zvládla Ebinka výborně a jinak holky jsou v naprosté pohodě,držela jsem se Vašich rad a je v pohodě.Jsou to naši miláčci.Chtěla bych od Vás poradit,zda nemáte zkušenost,které granulky by byly dobré pro obě,nevím,zda je to možné,když jedna má 3 roky a ta druhá 3 měsíce,třeba mi poradíte.Jinak jim vařím kuřecí ,mrkvičku atd.Ale jde mi o ty granulky,které mají v mističkách.Děkuji s pozdravem Marie

Re: jaké granulky

(Eva, 22. 1. 2015 20:33)

Zdravím Marie,
to jsem moc ráda, že je vše v pořádku a holčičky se mají dobře. Jsou to vždycky nervy, když se něco takového vyvrbí, ale pak, když už je to zdárně za námi, je to velká úleva.
S granulemi Vám mnoho neporadím, protože s nimi nekrmím. Jediné co používáme jsou poloměkké kroužky, které dostávají k snídani, protože ráno opravdu není tolik času. Jen vím, že štěně rozhodně musí mít štěněčí, a to podle velikosti pejska. To znamená, že pro maltézáčka by to měly být granule pro štěňata malých plemen. Pokud si nelezou do misek, tak ta druhá by měla mít granule pro dospělého psa malých plemen. Pokud si ovšem lezou do misek, tak raději používejte ty granulky pro štěňata, protože té velké neublíží (maximálně trošku přibere, protože obsahují více bílkovin pro růst), ale opačně by ta malá neměla vše co potřebuje k růstu. Jakou značku, to nechávám na Vás.
Přeji hezký večer. Eva

Jaké vodítko?

(Andrea, 3. 1. 2015 10:45)

Dobrý den, kupujeme si štěňátko maltézáčka, tak scháním věci, které bude potřebovat a chci se zeptat jaké potřebuje vodítko jestli takové to samonavíjecí nebo normální?

Re: Jaké vodítko?

(Eva, 3. 1. 2015 18:44)

Zdravím Andreo,
vcelku je jedno jaké vodítko budete mít, to záleží na tom co je pro vás pohodlnější. Pouze pro výcvik je lepší vodítko pevné, delší.
Přeji hodně radostí se štěňátkem. Eva

Re: Jaké vodítko?

(Šárka, 15. 1. 2015 17:30)

Pěkný den,jestli mohu přispět svou zkušeností s vodítkem pro maltézáčka,je velmi dobré zakoupit kšíry,jelikož obojek kazí páteř a samonavíjecí je pohodlnější,když nebudete chtít,aby vám chodil u nohy,ale mohl objevovat okolí

Může něco chytit?

(Natka, 2. 1. 2015 14:22)

Dobré odpoledne, máme doma měsíční štěňátko maltézáčka, ale bohužel celá moje rodina je nemocná všichni mají angínu. Proto se chci zeptat jestli to nemůže to naše štěňátko od nás chytit?

Re: Může něco chytit?

(Šárka, 2. 1. 2015 20:43)

Máme doma již deset let zdravého pejska a nikdy,ikdyž byl miminko a byli jsme nemocní celá rodina,nic nechytil.Jen smutně ležel s námi a čekal,až se uzdravíme.Je hodně vnímavý a určitě nemusíte mít strach.

Re: Může něco chytit?

(Eva, 2. 1. 2015 22:59)

Zdravím Natko,
samozřejmě, že může pejsek od člověka chytit nemoc, tedy ty virové, ale moc často se to nestává. Ovšem lepší je v době nemoci si nedávat štěňátko k obličeji, tedy nepusinkovat a pod. Ale jinak se nemusíte bát.
Přeji hezký večer. Eva


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10

následující »