Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dotazy, vzkazy a povídání

Tady se můžete ptát, pokud budu vědět, ráda poradím a také psát o svých maltézčích (i jiných) mazlíčcích.

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

štěkání

(Pavel, 24. 6. 2019 8:45)

Dobrý den,
máme maltézáčka Barunku, 10 měsíců. Je to náš mazel, spí s námi i v posteli. Ale poslední dobou je hodně uštěkaná. Na každého /skoro/ štěká. Je to nepříjemné a nevíme s manželkou, co dělat. Řekl bych, že je to rozmazlená puberťačka. Přitom ji hodně socializujeme, chodíme mezi lidi, při procházkách potkává ostatní psy, na které někdy štěká, někdy ne. Dá se s tím něco dělat? Nevíme si rady.
Pavel

Re: štěkání

(Eva, 16. 7. 2019 23:32)

Zdravím Pavle,
maltézáčci jsou všeobecně dost uštěkaní, ale dá se to zmírnit výcvikem. Pouze socializace nestačí. Na dálku se to nedá vyřešit, nejlépe, když vyhledáte nějakého dobrého cvičitele, který by Vám měl poradit jak na to.
Přeji hodně radostí s malou jmenovkyní naší mladší holky :-).
Eva

Dotaz

(Hana Křížková, 26. 3. 2019 16:50)

Hezký dobrý den ,náhodou jsem narazila na vaše stránky a moc se mi líbí.
Mám dotaz ohledně Frontline spreje. Nebojíte se ,že se budou holky olizovat ? Kam všude je třeba tento postřik nanést aby to fungovalo. Děkuji za zprávu.
Jinak jsou vaše postřehy a zkušenosti opravdu velkým přínosem pro všechny ,kteří Maltézáčky milují. I my máme znovu štěně 9 týdnů staré ,ono to prostě bez nich nejde. Budeme se snažit vyvarovat některých chyb ,které jsme udělali při našem prvním klukovi.Nyní je nejdůležitější jak náš nový přírůstek budeme krmit. Zatím máme kvalitní granule ale budeme začínat i s něčím jiným. Uvítala bych i nějaký receptík na přípravu masovým pokrmů . Vřelé díky Hanka z České Lípy

Re: Dotaz

(Eva, 26. 3. 2019 22:57)

Zdravím Hanko,
děkuji za pochvalu a doufám, že i Vám tyto stránky v něčem pomohou, byť již máte zkušenosti. I já sama občas narazím na něco zajímavého a doplním to sem, i když maltézáčky chováme již přes 30 let.
Co se týká toho spreje, musí se postříkat celý pejsek - je to popsáno i v návodu. Sprej nestříká pořád, ale má regulovaný postřik, tj. vždy na jedno zmáčknutí vystříkne jedna dávka přípravku. Těchto dávek se dává počet podle váhy pejska. Takže si nejdříve vypočítáte celkový počet střiků a ten si rozložíte tak, aby to vyšlo na celé tělo pejska, včetně paciček, ocásku a hlavičky. U hlavy nestříkám přímo na pejska, aby se to nedostalo do očí, ale cáknu si na rukavici a opatrně to rozetřu po hlavě, čumáčku a kolem očí. Když stříkám v blízkosti hlavy, kreji rukou oči, abych to pejskovi do nich nestříkla. Na těle to dělám tak, že vždy pocákám kus těla, třeba záda a pak to rukou (samozřejmě v rukavici) rozetřu, aby se to dostalo až ke kůži. Když je pejsek celý nastříkaný, tak to ještě hřebenem po chlupech mírně rozčešu. Ale to už holky většinou hodně remcají a chtějí zdrhnout :-). Je potřeba po nástřiku pejska hlídat asi čtvrt hodinky, aby si nelízal třeba tlapky apod. Pak už je to zaschlé.
Pár návrhů na papání je v kapitole "Krmení", ale jinak se meze fantazii nekladou. Stačí se držet přibližného poměru 60% maso, 30% ovoce či zelenina a 10% příloha (rýže, těstoviny, vločky apod.). Ovšem počítejte s tím, že jakmile pejsek ochutná vařené maso, tak už granule nebude chtít :-). I když štěňata bývají dost žravá, takže holky chvíli papkali i ty granulky, které měly přes den pořád v misce. Ovšem po jídle (masovém) jsem je vždy alespoň na hodinu sebrala, aby se to nemíchalo).
Hodně radostí se štěňátkem přeje Eva.

Dotaz

(Hana Křížková, 26. 3. 2019 16:53)

Hezký dobrý den ,náhodou jsem narazila na vaše stránky a moc se mi líbí.
Mám dotaz ohledně Frontline spreje. Nebojíte se ,že se budou holky olizovat ? Kam všude je třeba tento postřik nanést aby to fungovalo. Děkuji za zprávu.
Jinak jsou vaše postřehy a zkušenosti opravdu velkým přínosem pro všechny ,kteří Maltézáčky milují. I my máme znovu štěně 9 týdnů staré ,ono to prostě bez nich nejde. Budeme se snažit vyvarovat některých chyb ,které jsme udělali při našem prvním klukovi.Nyní je nejdůležitější jak náš nový přírůstek budeme krmit. Zatím máme kvalitní granule ale budeme začínat i s něčím jiným. Uvítala bych i nějaký receptík na přípravu masovým pokrmů . Vřelé díky Hanka z České Lípy

Požírání chlupů

(Markéta , 14. 3. 2019 20:41)

Dobrý den, naše téměř čtyřměsíční fenečka si přes noc žužlá chlupy u koutku tlamy, a má ráno malý dredík, který si ve chvíli kdy uvidí nůžky ukouše a sní

Poděkování

(Markéta , 10. 3. 2019 17:59)

Dobrý den, moc děkuji za Vaše video z koupání. Díky němu naše dnešní první koupání naší tří a půl měsíční holčičky proběhlo v klidu. Stejně tak česání po vykoupaní.

Re: Poděkování

(Eva, 11. 3. 2019 23:34)

Zdravím Markéto,
to mne moc těší, že Vám video pomohlo. Je nutné je zvykat od malinka na opatrné a příjemné koupání, aby se pak tolik nebáli. A i když maltézáčci vodu příliš nemusejí, alespoň je pak to koupání pro ně "snesitelné". :-)
Přeji hodně radostí se štěňátkem. Eva

Zapach z tlamy

(Katka, 13. 2. 2019 14:44)

Dobry den, nasi fence je sest mesicu a postupne se ji prave meni zuby. Spucasne ji trochu pachne z tlamy, muze to byt prave vymenou chrupu?

Re: Zapach z tlamy

(Eva, 17. 2. 2019 23:24)

Zdravím, Katko,
to se nedá takto na dálku říci, protože nevím jaký je ten zápach a nevidím jak to vypadá v tlamičce fenečky. Může to být spojené s výměnou chrupu, protože když se nové zoubky prořezávají, je to spojené s vyšší tvorbou slin, což může způsobovat lehký zápach. Ovšem může to být také z druhu stravy a zápach vychází ze žaludku nebo se již vytvořil zubní kámen. Ovšem také je možné, že má něco zapíchnuté v dásni a zápach se tvoří ze zánětu. Pokud se Vám to nezdá, bude lepší navštívit veterináře, který zjistí příčinu a řekne Vám více.
Přeji hodně radostí se štěňátkem. Eva

Hudba

(Markéta, 20. 1. 2019 10:34)

Dobry den, chtěla bych se zeptat. Jestli pejskum vadí, když je hudba nahlas

Re: Hudba

(Eva, 24. 1. 2019 17:13)

Zdravím Markéto,
příliš hlasitá hudba, ale i např. hodně hlasitě puštěná televize, pejskům rozhodně vadí. Psi mají sluch mnohem lepší než my, takže všechny zvuky slyší až 3x silněji. Dokáží si sice na takové hlasité prostředí časem zvyknout, ale stejně jako lidem, škodí dlouhodobé vystavení hlasitému hluku i pejskům a může se to projevit po čase i nemocí. Takže pokud máte nutnou potřebu velmi hlasité hudby a nevadí Vám, že si ničíte zdraví, buďte prosím ke svému pejskovi ohleduplná a vemte si raději sluchátka. :-)
Přeji hezký den. Eva

Váha / obezita

(Šárka, 26. 12. 2018 11:14)

Dobrý den máme maltézského pejska a ten nám připadá za má nadváhu ale nejsme si jistí. Má 2 roky a za půl roku bude mít 3. Váží 6.5 kilo není to nadváha ?

Re: Váha / obezita

(Eva, 27. 12. 2018 16:03)

Zdravím Šárko,
záleží na tom jak je pejsek velký. Normálně velký čistokrevný maltézáček má vážit kolem tří až čtyř kg. Pokud ovšem máte maltézáčka, který má v rodu přimíchánu i jinou rasu (nejčastěji to bývá cotonek nebo bišonek), může více vyrůst a pak ani tato váha nemusí být nadváhou. Takto na dálku to opravdu nelze určit. Zajděte k veterináři, ten by vám měl říci zda je akorát nebo má nadváhu.
Přeji hodně radostí s pejskem. Eva

Souhlas

(Lea, 22. 10. 2018 11:28)

Ahojky , souhlasím s tím, jak papají Lucinka s Barunkou . jejich pánečci jim dávají to nejlepší co můžou. Měli jsme po sobě 3 pejsky . nejprve trpasličího pudla, potom Německou dogu a poslední jsem měla kříženečku jezevčíka . Všichni byli na vařené stravě. Nikdy nedostávali nějaké zbytky a jenom granule. Granule byly jen doplněk ke stravě. Ráno a večer měli vařené maso s přílohama a zeleninou a přes den mléčné výrobky a dobrotky. Byli zdraví a dožili se vysokého věku, krom Sida ( dogy ) kterého nám otrávili . Lidi jsou zlí !!!! Takže popsaná strava u Lucinky a Barunky , je vynikající a doporučuji moc . Pejsi jsou vitální , zdraví a nemají problémy s kostmi a klouby. Ve stáří se samozřejmě nějaká nemoc objeví . Ale to je život. To je normální . I když Jacky ( pudl ) umřel ve 12,5 letech a to bez nemocí , ale stářím . Poslední fenečka Pegy ( jezevčík ) mě umřela ve 14,5 letech. A to měla metastáze do plic. Ale opět stářím . Takže to je moje zkušenost, jak krmit pejsky. Čerstvou vařenou stravou a né tím co nabízí různé firmy. Většinou je to šizené a maso to nevidělo ani omylem . Když vaříte, víte co svému mazlíčkovi dáváte .

Re: Souhlas

(Eva, 24. 10. 2018 0:04)

Zdravím Leo,
děkuji za příspěvek. Máme na krmení stejný názor, jak vidím. Je mi moc líto Sida. Naše Lucinka II. umřela také na otravu, bohužel někde venku něco snědla nebo olízla. Někteří lidé jsou opravdu zlí a takovým bych přála, aby zakusili stejné utrpení, které způsobují. A to jinak nepřeji nikomu nic zlého. Lucinka s Barunkou teď přicházejí do středního věku (7 let), takže se začínají již objevovat občasné potíže kloubů, když špatně seskočí nebo vyskočí, ale jinak jsou pořád jako draci. :-)
Hezký večer přeje Eva.

Váha

(věrka, 6. 9. 2018 13:27)

Dobrý den, chci se zeptat jakou váhu by měla mít 8 měsíční fenka maltézáčka. Naše fenečka bez PP má 4,9 kg. Doufám, že je pravý maltézáček- všechny znaky maltézáčka má. Je možné aby byla tak velká? Tlustá není, spíše je dlouhá. Je to naše zlatíčko. Děkuji

Re: Váha

(Eva, 8. 9. 2018 0:02)

Zdravím Věrko,
na maltézáčka je to skutečně hodně, ale záleží na tom jak velcí byli její rodiče. Maltézáček by měl mít v dospělosti, tj. asi v jednom roce, něco mezi 3-5 kg. Ovšem občas se vyskytnou i větší jedinci. Pokud je maltézáček moc velký, většinou mívá přimíchánu nějakou jinou rasu (např. jeden z rodičů nebyl čistokrevný), nejčastěji to bývá cotton, který má také rovné chlupy, ale je větší. Pozná se to podle posazení ocásku a tvaru tlamy. Ovšem i kdyby ta Vaše fenečka nebyla úplně čistokrevný maltézáček, jistě ji budete mít rádi i tak.
Přeji hodně radostí s maltézáčkem. Eva

Antiparazitika

(Mia, 22. 3. 2018 18:37)

Dobrý den, chtěla bych se poradit, máme 5- ti měsíčního maltézáčka a jelikož už začíná sezóna klíštať, tak by mě zajímalo co doporučujete?
Prošla jsem si spoustu diskuzí, názory se rozchází. Je mi jasné že nic nebude fungovat na 100%.
Děkuji za váš názor.

Re: Antiparazitika

(Eva, 23. 3. 2018 23:13)

Zdravím Mio,
já používám Frontline spray, který je i pro štěňata. Aplikuje se postřikem a dávkuje podle váhy a my jsme s ním neměli nikdy žádné problémy (alergie apod.). Proti klíšťatům účinkuje 5 týdnů, ale my žijeme v Praze, kde se pravidelně sečou trávníky, takže já stříkám holky vždy až po dvou měsících. Hodně záleží na tom jak je oblast klíšťaty zamořená, ale holky přes jaro a léto mají maximálně jedno klíště, většinou ale žádné. Je účinný i proti blechám. U minulé Lucinky jsme zkusili i tu pipetu s kápnutím mezi lopatky, ale po tom se Lucince udělala v těch místech taková veliká bradavice, ze které i občas vytékala nějaká tekutina. Takže jsme to už víckrát nepoužili a zůstáváme u spreje. Budete asi muset zkusit více přípravků, než zjistíte který vyhovuje právě vám. Co se týká obojků proti klíšťatům, tak k těm důvěru vůbec nemám, protože jsme kdysi nechali tento obojek náhodou ležet přes noc na holém stole a ráno byl v místě kde ležel, doslova vyžraný kruh. Možná psům, kteří mají podsadu tyto obojky nic neudělají, ale u maltézáčků, kteří podsadu nemají to riskovat nechci, i když dnes jsou obojky asi kvalitnější.
Přeji hodně radostí se štěňátkem. Eva


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9

následující »