Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dotazy, vzkazy a povídání

Tady se můžete ptát, pokud budu vědět, ráda poradím a také psát o svých maltézčích (i jiných) mazlíčcích.

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Jake jsou mēsični naklady na maltezäčka

(Bära, 16. 12. 2019 10:21)

Dobrý den.Moc se mnē libi tato rasa.Ještē pŕed poŕizenim maltezáka, štēnē.jake jsou asi mēsični naklady,...?.Pŕed pročesanim srsti je vždy nutne nastŕikat norkovy olej Na srst? Jak často se mužou koupat štēnata,,a jak často dispēly pes.Jak často krmit maltezačka..pochopitelnē granulemi..jak štēnē tak dospēleho.Jsem v tomto smēru začatečnik.Tak se ptäm.Pŕedem za odpovēd

Re: Jake jsou mēsični naklady na maltezäčka

(Eva, 4. 1. 2020 18:31)

Zdravím Báro,
omlouvám se, že reaguji až dnes, ale konec roku je jak v práci, tak doma dost hektický, takže jsem na stránky neměla vůbec čas.
Co se týká měsíčních nákladů, tak ty nelze přesně říci, protože se jak s věkem pejska, tak například s dobou kdy se očkuje dost liší. Také záleží na tom čím krmíte, co používáte za kosmetiku, k jakému chodíte veterináři atd.
Před pořízením pejska musíte počítat s náklady na výbavu, tj. pelíšek, plínky, hračky, misky, hřebeny, kosmetika (psí šmpon, sprej na rozčesávání apod.) a pokud mu nevyčleníte z vlastních, tak ještě osuška a ručník. Ceny si můžete zjistit na internetu. Když si přinesete štěňátko, tak musíte počítat především s náklady na očkování a ostatní návštěvy veterináře, protože štěňátka stejně jako děti bývají náchylnější k nákazám, u pejsků jsou to většinou střevní potíže, a očkování je v prvním roce věku několik. Ceny u veterinářů se velmi liší, ale počítejte alespoň s pětisetkorunou až tisícovkou za každou návštěvu (na venkově bývají levnější). Co se týká nákladů na stravu, tak jsou ceny různé, tj. podle druhu stravy. Já "pochopitelně" krmení granulemi neschvaluji, protože obsahují spoustu zbytečných příměsí, které nejsou pro pejsky důležité, ale spíše až škodlivé, i když vám reklamy a bohužel i někteří veterináři, kteří je i prodávají, budou tvrdit něco jiného. Já krmím vařenou stravou, která vyjde pro 3,5 - 4 kilového dospělého pejska na cca 1200,--1500,- Kč za měsíc. U štěněte je to samozřejmě méně, podle toho jak roste. Jak často krmit je popsáno v kapitole "Krmení".
Co se týká koupání, tak protože maltézáčci nemají podsadu, mohou se koupat kdykoliv, kdy je to potřeba. Štěňátko můžete začít koupat hned jak si u vás zvykne, tj. asi za tři týdny. Je potřeba ho opatrně a jemně na koupel zvykat, aby se jí v budoucnu nebálo. Dospělého pejska stačí vykoupat asi jednou za dva měsíce. Já samozřejmě v tomhle podzimním a zimním období někdy i několikrát denně sprchuji pejskům tlapky, protože je mají z venku špinavé.
Maltézáčci jsou výteční společníci, ale dobře si rozmyslete jak moc se mu můžete věnovat. Jsou velmi společenští a chtějí být u všeho, takže pořídit si maltézáčka a ráno odejít z domu a vrátit se až večer, to není pro ně dobré. Samozřejmě, že si většinou zvyknou, ale spokojení a šťastní rozhodně nebudou.
Přeji hezký den.
Eva

Ztrata pigmentu na cumaku

(Kateřina Piškulová, 27. 9. 2019 12:31)

Dobry den, nemate zkusenost ze ztratou pigmentu na cumacku maltezacka. Nasi male je jeden rok a ted u ni zacinam pozirovat, ze cumacek uz neni uplne cerny ale trosku zesvetlal do takove tmave sede. Dekuji

Re: Ztrata pigmentu na cumaku

(Eva, 28. 9. 2019 23:40)

Zdravím Katko,
ztráta pigmentu na čumáčku bývá u každého pejska jinak. Ovšem na podzim jim čumáček svěltá často. U některých jedinců se na jaře opět zbarví do černa, ale některým zůstává světlejší již pořád. Někdy také zesvětlení způsobí výtok z nosu, třeba při nachlazení, protože si ho častěji olizují a tím si ho vysušují, protože ho tím zbavují přirozené mastnoty. Ztráta pigmentu na čumáčku není nemoc.
Přeji hodně radostí s maltézáčkem. Eva

štěkání

(Pavel, 24. 6. 2019 8:45)

Dobrý den,
máme maltézáčka Barunku, 10 měsíců. Je to náš mazel, spí s námi i v posteli. Ale poslední dobou je hodně uštěkaná. Na každého /skoro/ štěká. Je to nepříjemné a nevíme s manželkou, co dělat. Řekl bych, že je to rozmazlená puberťačka. Přitom ji hodně socializujeme, chodíme mezi lidi, při procházkách potkává ostatní psy, na které někdy štěká, někdy ne. Dá se s tím něco dělat? Nevíme si rady.
Pavel

Re: štěkání

(Eva, 16. 7. 2019 23:32)

Zdravím Pavle,
maltézáčci jsou všeobecně dost uštěkaní, ale dá se to zmírnit výcvikem. Pouze socializace nestačí. Na dálku se to nedá vyřešit, nejlépe, když vyhledáte nějakého dobrého cvičitele, který by Vám měl poradit jak na to.
Přeji hodně radostí s malou jmenovkyní naší mladší holky :-).
Eva

Dotaz

(Hana Křížková, 26. 3. 2019 16:50)

Hezký dobrý den ,náhodou jsem narazila na vaše stránky a moc se mi líbí.
Mám dotaz ohledně Frontline spreje. Nebojíte se ,že se budou holky olizovat ? Kam všude je třeba tento postřik nanést aby to fungovalo. Děkuji za zprávu.
Jinak jsou vaše postřehy a zkušenosti opravdu velkým přínosem pro všechny ,kteří Maltézáčky milují. I my máme znovu štěně 9 týdnů staré ,ono to prostě bez nich nejde. Budeme se snažit vyvarovat některých chyb ,které jsme udělali při našem prvním klukovi.Nyní je nejdůležitější jak náš nový přírůstek budeme krmit. Zatím máme kvalitní granule ale budeme začínat i s něčím jiným. Uvítala bych i nějaký receptík na přípravu masovým pokrmů . Vřelé díky Hanka z České Lípy

Re: Dotaz

(Eva, 26. 3. 2019 22:57)

Zdravím Hanko,
děkuji za pochvalu a doufám, že i Vám tyto stránky v něčem pomohou, byť již máte zkušenosti. I já sama občas narazím na něco zajímavého a doplním to sem, i když maltézáčky chováme již přes 30 let.
Co se týká toho spreje, musí se postříkat celý pejsek - je to popsáno i v návodu. Sprej nestříká pořád, ale má regulovaný postřik, tj. vždy na jedno zmáčknutí vystříkne jedna dávka přípravku. Těchto dávek se dává počet podle váhy pejska. Takže si nejdříve vypočítáte celkový počet střiků a ten si rozložíte tak, aby to vyšlo na celé tělo pejska, včetně paciček, ocásku a hlavičky. U hlavy nestříkám přímo na pejska, aby se to nedostalo do očí, ale cáknu si na rukavici a opatrně to rozetřu po hlavě, čumáčku a kolem očí. Když stříkám v blízkosti hlavy, kreji rukou oči, abych to pejskovi do nich nestříkla. Na těle to dělám tak, že vždy pocákám kus těla, třeba záda a pak to rukou (samozřejmě v rukavici) rozetřu, aby se to dostalo až ke kůži. Když je pejsek celý nastříkaný, tak to ještě hřebenem po chlupech mírně rozčešu. Ale to už holky většinou hodně remcají a chtějí zdrhnout :-). Je potřeba po nástřiku pejska hlídat asi čtvrt hodinky, aby si nelízal třeba tlapky apod. Pak už je to zaschlé.
Pár návrhů na papání je v kapitole "Krmení", ale jinak se meze fantazii nekladou. Stačí se držet přibližného poměru 60% maso, 30% ovoce či zelenina a 10% příloha (rýže, těstoviny, vločky apod.). Ovšem počítejte s tím, že jakmile pejsek ochutná vařené maso, tak už granule nebude chtít :-). I když štěňata bývají dost žravá, takže holky chvíli papkali i ty granulky, které měly přes den pořád v misce. Ovšem po jídle (masovém) jsem je vždy alespoň na hodinu sebrala, aby se to nemíchalo).
Hodně radostí se štěňátkem přeje Eva.

Dotaz

(Hana Křížková, 26. 3. 2019 16:53)

Hezký dobrý den ,náhodou jsem narazila na vaše stránky a moc se mi líbí.
Mám dotaz ohledně Frontline spreje. Nebojíte se ,že se budou holky olizovat ? Kam všude je třeba tento postřik nanést aby to fungovalo. Děkuji za zprávu.
Jinak jsou vaše postřehy a zkušenosti opravdu velkým přínosem pro všechny ,kteří Maltézáčky milují. I my máme znovu štěně 9 týdnů staré ,ono to prostě bez nich nejde. Budeme se snažit vyvarovat některých chyb ,které jsme udělali při našem prvním klukovi.Nyní je nejdůležitější jak náš nový přírůstek budeme krmit. Zatím máme kvalitní granule ale budeme začínat i s něčím jiným. Uvítala bych i nějaký receptík na přípravu masovým pokrmů . Vřelé díky Hanka z České Lípy

Požírání chlupů

(Markéta , 14. 3. 2019 20:41)

Dobrý den, naše téměř čtyřměsíční fenečka si přes noc žužlá chlupy u koutku tlamy, a má ráno malý dredík, který si ve chvíli kdy uvidí nůžky ukouše a sní

Poděkování

(Markéta , 10. 3. 2019 17:59)

Dobrý den, moc děkuji za Vaše video z koupání. Díky němu naše dnešní první koupání naší tří a půl měsíční holčičky proběhlo v klidu. Stejně tak česání po vykoupaní.

Re: Poděkování

(Eva, 11. 3. 2019 23:34)

Zdravím Markéto,
to mne moc těší, že Vám video pomohlo. Je nutné je zvykat od malinka na opatrné a příjemné koupání, aby se pak tolik nebáli. A i když maltézáčci vodu příliš nemusejí, alespoň je pak to koupání pro ně "snesitelné". :-)
Přeji hodně radostí se štěňátkem. Eva

Zapach z tlamy

(Katka, 13. 2. 2019 14:44)

Dobry den, nasi fence je sest mesicu a postupne se ji prave meni zuby. Spucasne ji trochu pachne z tlamy, muze to byt prave vymenou chrupu?

Re: Zapach z tlamy

(Eva, 17. 2. 2019 23:24)

Zdravím, Katko,
to se nedá takto na dálku říci, protože nevím jaký je ten zápach a nevidím jak to vypadá v tlamičce fenečky. Může to být spojené s výměnou chrupu, protože když se nové zoubky prořezávají, je to spojené s vyšší tvorbou slin, což může způsobovat lehký zápach. Ovšem může to být také z druhu stravy a zápach vychází ze žaludku nebo se již vytvořil zubní kámen. Ovšem také je možné, že má něco zapíchnuté v dásni a zápach se tvoří ze zánětu. Pokud se Vám to nezdá, bude lepší navštívit veterináře, který zjistí příčinu a řekne Vám více.
Přeji hodně radostí se štěňátkem. Eva

Hudba

(Markéta, 20. 1. 2019 10:34)

Dobry den, chtěla bych se zeptat. Jestli pejskum vadí, když je hudba nahlas

Re: Hudba

(Eva, 24. 1. 2019 17:13)

Zdravím Markéto,
příliš hlasitá hudba, ale i např. hodně hlasitě puštěná televize, pejskům rozhodně vadí. Psi mají sluch mnohem lepší než my, takže všechny zvuky slyší až 3x silněji. Dokáží si sice na takové hlasité prostředí časem zvyknout, ale stejně jako lidem, škodí dlouhodobé vystavení hlasitému hluku i pejskům a může se to projevit po čase i nemocí. Takže pokud máte nutnou potřebu velmi hlasité hudby a nevadí Vám, že si ničíte zdraví, buďte prosím ke svému pejskovi ohleduplná a vemte si raději sluchátka. :-)
Přeji hezký den. Eva

Váha / obezita

(Šárka, 26. 12. 2018 11:14)

Dobrý den máme maltézského pejska a ten nám připadá za má nadváhu ale nejsme si jistí. Má 2 roky a za půl roku bude mít 3. Váží 6.5 kilo není to nadváha ?

Re: Váha / obezita

(Eva, 27. 12. 2018 16:03)

Zdravím Šárko,
záleží na tom jak je pejsek velký. Normálně velký čistokrevný maltézáček má vážit kolem tří až čtyř kg. Pokud ovšem máte maltézáčka, který má v rodu přimíchánu i jinou rasu (nejčastěji to bývá cotonek nebo bišonek), může více vyrůst a pak ani tato váha nemusí být nadváhou. Takto na dálku to opravdu nelze určit. Zajděte k veterináři, ten by vám měl říci zda je akorát nebo má nadváhu.
Přeji hodně radostí s pejskem. Eva

Souhlas

(Lea, 22. 10. 2018 11:28)

Ahojky , souhlasím s tím, jak papají Lucinka s Barunkou . jejich pánečci jim dávají to nejlepší co můžou. Měli jsme po sobě 3 pejsky . nejprve trpasličího pudla, potom Německou dogu a poslední jsem měla kříženečku jezevčíka . Všichni byli na vařené stravě. Nikdy nedostávali nějaké zbytky a jenom granule. Granule byly jen doplněk ke stravě. Ráno a večer měli vařené maso s přílohama a zeleninou a přes den mléčné výrobky a dobrotky. Byli zdraví a dožili se vysokého věku, krom Sida ( dogy ) kterého nám otrávili . Lidi jsou zlí !!!! Takže popsaná strava u Lucinky a Barunky , je vynikající a doporučuji moc . Pejsi jsou vitální , zdraví a nemají problémy s kostmi a klouby. Ve stáří se samozřejmě nějaká nemoc objeví . Ale to je život. To je normální . I když Jacky ( pudl ) umřel ve 12,5 letech a to bez nemocí , ale stářím . Poslední fenečka Pegy ( jezevčík ) mě umřela ve 14,5 letech. A to měla metastáze do plic. Ale opět stářím . Takže to je moje zkušenost, jak krmit pejsky. Čerstvou vařenou stravou a né tím co nabízí různé firmy. Většinou je to šizené a maso to nevidělo ani omylem . Když vaříte, víte co svému mazlíčkovi dáváte .

Re: Souhlas

(Eva, 24. 10. 2018 0:04)

Zdravím Leo,
děkuji za příspěvek. Máme na krmení stejný názor, jak vidím. Je mi moc líto Sida. Naše Lucinka II. umřela také na otravu, bohužel někde venku něco snědla nebo olízla. Někteří lidé jsou opravdu zlí a takovým bych přála, aby zakusili stejné utrpení, které způsobují. A to jinak nepřeji nikomu nic zlého. Lucinka s Barunkou teď přicházejí do středního věku (7 let), takže se začínají již objevovat občasné potíže kloubů, když špatně seskočí nebo vyskočí, ale jinak jsou pořád jako draci. :-)
Hezký večer přeje Eva.


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10

následující »