Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hračky

Každé štěňátko, stejně jako děti, si potřebuje hrát. A protože mu rostou zoubky a také rádo objevuje svět ochutnáváním, potřebuje i do něčeho kousat. Takže není dobré pořizovat hračky, u kterých by vás mrzelo, když je pejsek zničí. Hračky vybíráme úměrně velké k velikosti štěněte a také dostatečně tvrdé. To aby alespoň chvíli vydržely. Maltézáčkovi není třeba kupovat provazové hračky, které se kupují větším plemenům. Což ovšem nevylučuje jejich používání, pokud se vám líbí a pokud je má štěňátko rádo. 

listopad-2011-20-005.jpgLucinka dostala růžového dráčka (nebo to byl krokodýl?), menší variantu kuřecího stehýnka a malý růžový míček s ohebnými ostníky. Dráček a stehýnko jsou pískací. Když se Lucince konečně podaří zmáčknout je dostatečně, aby pískly, začne jim nadávat, vrčet na ně a poštěkávat. Je to velice legrační a dokáže si tak hrát i hodinu. A samozřejmě má také svého plyšového medvěda, se kterým se také ráda pere a nadává mu.

 

rijen-2011-043.jpgVelice vděčnou a levnou hračkou je domácí pešek. To se vezme jeden pár ponožek, třeba když má jedna ponožka už dírku. Ta ponožka s dirkou se stočí nebo zmuchlá a dá se dovnitř té druhé. Pak se za tímto chumlem udělá uzel, aby nemohla ponožka uvnitř vypadnout. A hračka je hotová. Lucinka jí miluje. Nejlepší je použít bílé nebo jiné světlé ponožky, aby se předešlo možnosti, že ponožky budou pouštět barvu. Když se pešek ušpiní, jen se hodí do pračky s ostatním prádlem a hračka je jako nová.