Jdi na obsah Jdi na menu
 


Očíčka

U maltézáčků je nejčastější problém s očíčky ten, že slzení zanechává na chlupech pod očíčky načervenalé skvrny. Některý maltézáček tím trpí víc, některý méně. To je způsobeno narušením chloupků slzami nebo slinami. Jedním řešením je stříhání těchto chloupků jak pod očíčky, tak na čumáčku. Ovšem kdo chce nechat dlouhé chloupky, třeba u pejsků na výstavu, musí používat bělidlo. Rozhodně bych na tomto přípravku nešetřila, protože se jedná o očíčka, tedy zrak. A v žádném případě nepoužívejte kysličník jako na světlení vlasů u lidí !!! Lucinka III. s tím ale například vůbec problém do věku šesti měsíců neměla. I když slzela, skvrny se jí nedělaly. Naopak její předchůdkyně tím trpěly obě od malinka.

Také by se očíčka měla u štěněte alespoň 2x týdně omýt tamponkem napuštěným borovou vodou (Ophtal - lidský přípravek na výplachy očí). U dospělého pejska již stačí jen občas, tak jednou za 2 až 3 týdny. Také je dobré každé ráno sundat u vnitřních koutků očíček noční "ospalky". Já je sundavám hned ráno, když se vzbudím a Lucinka se jde přivítat. Většinou mi leze po hlavě a olizuje mne, takže se s ní mazlím a zároveň jí sundávám ospalky z očíček. Ze začátku se jí to nelíbilo, ale teď už to bere jako takový ranní rituál.

Na odstranění již vzniklých skvrn já používám Odstraňovač skvrn pod očima značky Beaphar. Je to taková vodička, kterou se potírají již vzniklé skvrny a ona regeneruje chlupy, takže opět zbělají. Vypadá takto:

 

odstranovac-skvrn.jpg

Touto vodičkou se pomocí tamponku otírají rezavé chloupky. Když začínáte, tak jedenkrát každý den po dobu alespoň jednoho týdnu. Když už jen udržujete srst proti skvrnám, tak stačí jednou týdně.